Aktualności

O Akademii

Zajęcia

Program nauczania

Wydarzenia

Plan dnia

Galeria

Nasze akcje

Druki

KontaktNasze placówki

Centrum Edukacyjne

Przedszkole Motylek

Żłobek Delfinek

Akcje społeczne/Programy edukacyjne  
                 
              Akademia Przedszkolaka bierze udział w różnego rodzaju akcjach społecznych oraz programach edukacyjnych. Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazałą pomoc i wsparcie. Poniżej prezentujemy, w jakiego rodzaju akcjach i programach braliśmy udział w minionych latach szkolnych. 

 

PROGRAMY EDUKACYJNE


  "AKADEMIA   AQUAFRESH"


          Nasze przedszkole bierze udział w poszczególnych edycjach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej AKADEMIA AQUAFRESH. Celem programu jest przygotowanie dzieci w wieku przedszkolnym do samodzielnego dbania o higienę jamy ustnej i troski o swoje uzębienie. W ramach realizacji tego programu przedszkolaki biorą  udział w cyklicznych zajęciach prowadzonych przez naszych nauczycieli, w czasie których zdobywają  niezbędną wiedzę i umiejętność dbania o zęby, co z pewnością przyczyni się do zmniejszenia ilości dzieci chorujących na próchnicę. Dzieci otrzymują co rocznie inne materiały promocyjne oraz dyplomy,  naklejki przypominające zasady prawidłowego mycia zębów. Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej Akademii Aquafresh http://www.akademia-aquafresh.pl/
Braliśmy udział w:
2011/2012 – w I edycji programu
2012/2013 – w II edycji programu
2013/2014 – w III edycji programu
2014/2015 – w IV edycji programu
2015/2016 – w V edycji programu aktualnie bierzemy udział


  


  PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA – V EDYCJA

          W dzieci w naszym przedszkolu brały udział w 5 edycja akcji Piramida Żywienia Przedszkolaka, pod hasłem "Zboża zjadamy, energię z nich mamy!".
          W akcji koncentrowaliśmy się na pokazaniu dzieciom i rodzicom jak ważne i niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego organizmu są produkty zbożowe.

 

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM         

http://pp35.edupage.org/files/Cala_Polska_czyta_dzieciom.jpg
          O wartości czytania bajek dzieciom nie trzeba chyba nikogo przekonywać, dlatego nasze przedszkole, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, zorganizuje taką akcję w naszej placówce w kazdym roku szkolnym. Zapraszamy rodziców, babcie, ciocie, dziadków, wujków, sąsiadów do czytania bajeczek naszym przedszkolakom.


http://pp35.edupage.org/files/Kubusiowi_przyjaciele_natury.jpg
KUBUSIOWI   PRZYJACIELE   NATURY

            Nasze przedszkole po raz pierwszy brało udział w programie ekologicznym ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury''. Organizatorem programu  jest Tymbark-GMW Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Tymbarku. Koordynatorem tej akcji u nas  w przedszkolu była nauczycielka prowadząca zajęcia ekologiczne.


AKCJE SPOŁECZNE

 


 https://pp35.edupage.org/files/gora_grosza.jpg        
 GÓRA GROSZA
          Corocznie nasze przedszkole bierze również udział w akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. W tym celu dzieci przynoszą do przedszkola monety do specjalnie przygotowanych na ten cel skarbonek.
Pieniądze zostają przekazane podopiecznym z Domów Dziecka.  Serdecznie  dziękujemy za włączenie się w w/w akcję.


http://pp35.edupage.org/files/Plastikowe_nakretki.jpg 
AKCJA ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK


            Od roku 2013/2014 AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA włączyła się do akcji zbierania plastikowych nakrętek w celu pomocy dzieciom niepełnosprawnym, które uczęszczają do  przedszkola MOTYLEK. W tym celu w naszym przedszkolu co piątek przyjmowane są  plastikowe nakrętki. Czasami tak niewiele trzeba, aby pomóc choremu, bezbronnemu dziecku, wystarczą dobre chęci i wieeeelkie serce do niesienia pomocy słabszym, bowiem RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Zachęcamy więc do udziału w naszej akcji.szablony stron www: www.atcsites.com