Archiwum rok szkolny 2013/14

Archiwum rok szkolny 2012/13

Rok szkolny 2014/2015

ZAJĘCZA CHATKA

Drugiego marca mięliśmy po raz kolejny zaszczyt gościć w naszym żłobku artystów z Krakowa. Teatrzyk pt. „Zajęcza chatka” przeniósł dzieci do leśnej chatki. Maluchy mogły zobaczyć przygody leśnych zwierzątek, a nawet aktywnie uczestniczyć w bajeczce. Dzieci jak zawsze z wielkim podziwem i zainteresowaniem podziwiały teatrzyk. Na zakończenie aktorzy z teatru ART.-RE stanęli do wspólnego zdjęcia ze swoimi widzami.

   

SPACER

Luty okazał się być miesiącem zmian. Z każdym dniem stawało się coraz cieplej a z końcem miesiąca nastała prawdziwa wiosenna pogoda. Zmiany zaszły również w życiu naszych Brzdąców – po raz pierwszy wybrały się na spacer na osiedle znajdujące się w pobliżu żłobka. Nowe, dotąd nieodkryte przez nich miejsca i widoki sprawiały dzieciom ogromną przyjemność.

   

WALENTYNKI

W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości…
Mamy dzisiaj Walentynki święto chłopca i dziewczynki.
Takich co to się kochają no i sobie też ufają.
Nawet słoniki porcelanowe, kotki,  żyrafy całe pluszowe,
dziś wysyłają swe Walentynki… ja wrzucam moją do Twojej skrzynki
śląc w niej całusy takie gorące, jakby wyssało je całe słońce !

Złap je i spróbuj domyślić się, kto tak szalenie pokochał Cię ?

W naszym żłobku odbyła się wspaniała impreza walentynkowa. W tym dniu cały żłobek zarumienił się od czerwonego koloru. Zarówno ciocie jak i dzieci ubrane były na kolor czerwony. Walentynowa zabawa zaczęła się prezentacją opowiadania o miłości. Potem były tańce w rytm walentynkowych przebojów oraz zagadkowe quizy. Żłobkowy korytarz witał w tym dniu rodziców pięknymi walentynkowymi pracami plastycznymi wykonanymi własnoręcznie przez nasze Brzdące.

   

ZIMOWE SZALEŃSTWA NA ŚNIEGU

Zimowe zabawy z dzieckiem na śniegu doskonale dotleniają oraz hartują organizm. Kto z nas nie pamięta szaleńczych zjazdów na sankach, robienia orłów na śniegu czy rzucania śnieżkami do celu? Zimowe zabawy z brzdącami czas zacząć!.

   

   

   

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

To szczególny dzień, w którym każda wnuczka i każdy wnuczek wyrażają swoją miłość, dziękując za całe dobro jakie otrzymują od Babci i Dziadka. Dziadkowie otrzymali ręcznie robione serca (laurki), które wykonały z pomocą opiekunek ich wnuczęta. Ten wspaniały dzień sprawił wszystkim wiele radości i wzruszeń.

   

BAL KARNAWAŁOWY

Kilkanaścioro dzieci wzięło udział w balu karnawałowym zorganizowanym w żłobku "Delfinek". Podczas balu nie było czasu na nudę. Specjalnie na ten dzień do dzieci przyszedł profesjonalny wodzirej, który dbał by wszyscy się bawili. Nie zabrakło tańców, śpiewów i zabaw ruchowych. Każdy wychowanek żłobka, musiał oczywiście być przebrany. Na balu nie zabrakło więc: misiów, księżniczek czy innych bajkowych postaci.

   

   

   

   

TEATRZYK BOBIAN I ŻABA

Historia małej nieposłusznej żabusi Hanusi. Żabka w poszukiwaniu przygód oddala się od domu. Po drodze spotyka przyjaciół: Biedronka Leonka, Bocianka Marianka i Dzięcioła. W ferworze zabawy gubi drogę do domu. Sikorka ogłasza alarm. Do poszukiwań lekkomyślnej żaby dołączają ptaki leśne, a także odwieczny wróg żab - Bocian... co było dalej? wiedzą tylko nasze brzdące, które z uwagą oglądały teatrzyk.

   

   

   

ZIMOWE ZABAWY

Każdy dzień spędzony w żłobku to niezwykła okazja do zabawy i do pogłębiania wiedzy poprzez zabawę. Dziś tematem przewodnim naszych rozmów są zimowe postacie bałwanki. Aura za oknem sprzyja i tym łatwiej jest nam rozmawiać o bałwankach gdyż każdy z nas ulepił już niejednego bałwana z rodzicami i ze swoimi ciociami.

   

   

   

SŁODKA WIGILIA U BRZDĄCY

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym żłobku również.

   

   

   

HEJ, KOLĘDY TO CZAS...

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania oraz zintegrowania całej społeczności uczniowskiej. „Jest taki dzień …” - rozbrzmiewały słowa pastorałki śpiewane przez dzieci z przedszkola "Motylek" i żłobka "Delfinek", które spotkały się w ten szczególny czas w sali zabaw naszych małych brzdący aby wspólnie kolędować. Świąteczny czas umilał nam Pan Mariusz Hoppe, któremu serdecznie dziękujemy, iż zgodził się zagrać dla tak wymagającej publiczności jaką są dzieci.

   

   

   

PRZYGOTOWANIA DO SWIĄT

W połowie grudnia tradycyjnie nasze Brzdące przygotowywały się na nadejście Świat Bożego Narodzenia: ubierały wspólnie choinkę oraz piekły świąteczne pierniczki. Dzieci chętnie uczyły się pastorałek oraz kolęd. Własnoręcznie wykonywały świąteczne ozdoby: papierowe choinki, bombki, mikołaja, dzwoneczki, bałwanki, wkładając w swoja pracę wiele serca.

   

MIKOŁAJKI

6 grudnia, wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja. Już od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Jak co roku we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył do żłobka niezwykły gość. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały przez cały rok.

   

   

   

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

"W żłobku zabawa
Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas.
Andrzejkowe mamy święto,
co się dzisiaj nam wywróży?
Mamy miskę pełną wody,
wosk w garnuszku i klucz duży."

Będzie to dzień zabaw i wróżb andrzejkowych w grupie Brzdący.
W ten szczególny czas dzieci miały okazję poznać ludowe zwyczaje oraz tradycje andrzejkowe. Mamy nadzieję, że był  to magiczny dzień niesamowitych przeżyć i emocji.

   

   

   

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten uczciły również Brzdące. W piątek każdy przedszkolak z uśmiechem na twarzy przekraczał próg sali dzierżąc w rączce ulubionego pluszaka. Każdy z dumą opowiadał o swoim misiu, jak on ma na imię oraz jak długo już miś mu towarzyszy. Ten dzień był bardzo radosny i „misiowy” – zabawy z misiami odbywały się w rytm piosenek o misiach, rysowano i kolorowano postacie misiów, a bohaterami czytanych w tym dniu bajek były oczywiście... misie.

   

HALLOWEEN U BRZDĄCY

Po wspólnych tańcach ciocia Madzia weszła na salę z dyną, z której chcieliśmy zrobić lampion. Najpierw narysowaliśmy oczy, nos, usta – elementy, które należy wyciąć. Potem dzieci wybierały miąższ z dyni i wtedy okazało się, co dynia ma w środku. Wycinaliśmy oczy, usta, nos. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom oddzielanie pestek od miąższu. Było to wspaniałe ćwiczenie manualne. Pestki odłożyliśmy do wysuszenia – zjemy je później. Gotowe dynie posłużyły do dekoracji naszej sali w żłobku.

   

   

   

JESIENIĄ, JESIENIĄ

Do naszego żłobka zawitała jesień. Dzieci układają z zasuszonych jesiennych liści, bawią się darami Pani Jesieni, ozdabiają jesienne drzewka stempelkami i wiele, wiele innych. Choć piękna letnia pogoda to tylko miłe wspomnienia jesienią też można chodzić na spacery. Gdy tylko pogoda na to pozwala wyruszamy na wycieczki w siną dal.

   

   

   

JUBILEUSZ

Dnia 24.10.2014 r. swój jubileusz obchodziło Centrum Edukacyjne. Nasze placówki świętowały pięciolecie i dziesięciolecie swojego istnienia. W tym dniu swoje święto obchodziły również nasze maluchy. Tym ważnym dniem było pasowanie na Brzdąca. Wszystkie dzieci zaproszone były o wystąpienie na scenę ze swoimi rodzicami. Następnie pani dyrektor przyjęła od dzieci ślubowanie, po czym magicznym ołówkiem pasowała każde dziecko przyjmując w poczet Brzdący naszego Żłobka. Na pamiątkę tej wielkiej uroczystości dzieci otrzymały dyplom oraz słodkie upominki.

   

SZCZOTKA, PASTA, KUBEK, CIEPŁA WODA

Ale było zabawnie !!!

Ciocie postanowiły nauczyć nas, jak dbać o siebie, żebyśmy byli czyści i pachnący. Podczas zajęć było dużo śmiechu! Kąpaliśmy się w wannie zbudowanej z klocków, uczyliśmy się jak myć buzie i po co szczotkować ząbki. Z wielkim zapałem wykonywaliśmy także prace plastyczne związane z tematami naszych zajęć.

   

   

BRZDĄCE PO RAZ PIERWSZY MALUJĄ FARBAMI

Kapu, kap !

Kapu, kap !

Kropla woła:- Złap mnie! Złap!

Nasze najmłodsze dzieci ze żłobka po raz pierwszy w tym roku szkolnym malowały farbami. Po wysłuchaniu wierszyka uwieczniły na kartkach papieru jesienny deszczyk. Wychowawczynie wraz z rodzicami byli bardzo dumni ze swoich pociech !!!

   

   

   

FESTYN ADAPTACYJNO - INTEGRACYJNY

Po raz kolejny dzieci z naszych placówek uczestniczyły w festynie adaptacyjno – integracyjnym. Wszystkie dzieci, które uczęszczają do naszych placówek Akademii Przedszkolaka, Przedszkola Motylek oraz Żłobka Delfinek spotkały się na pierwszych zajęciach po wakacjach. Tego dnia nie zabrakło atrakcji. Były zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne, grafomotoryczne oraz sportowe. Był zamek dla odważnych dzieci, poczęstunek oraz Mini kawiarenka dla rodziców. Wszystkie dzieci otrzymały upominek powitalny. Czekamy na kolejny festyn.

   

   

   

   

   

Mini galeria

Copyright by Centrum Edukacyjne. Wszystkie prawa zastrzeżone.