CE

Przejdź do Żłobka Delfinek Przejdź do Akademii Przedszkolaka

Nasze sukcesy

              Nasze przedszkole bierze udział w różnego rodzaju akcjach społecznych oraz programach edukacyjnych koordynowanych przez poszczególnych nauczycieli. Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazałą pomoc i wsparcie. Poniżej prezentujemy, w jakiego rodzaju akcjach i programach braliśmy udział w minionych latach szkolnych.  

Programy edukacyjne

PROGRAMY EDUKACYJNE  "AKADEMIA   AQUAFRESH"


          Nasze przedszkole bierze udział w poszczególnych edycjach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej AKADEMIA AQUAFRESH. Celem programu jest przygotowanie dzieci w wieku przedszkolnym do samodzielnego dbania o higienę jamy ustnej i troski o swoje uzębienie. W ramach realizacji tego programu przedszkolaki biorą  udział w cyklicznych zajęciach prowadzonych przez naszych nauczycieli, w czasie których zdobywają  niezbędną wiedzę i umiejętność dbania o zęby, co z pewnością przyczyni się do zmniejszenia ilości dzieci chorujących na próchnicę. Dzieci otrzymują co rocznie inne materiały promocyjne oraz dyplomy,  naklejki przypominające zasady prawidłowego mycia zębów. Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej Akademii Aquafresh http://www.akademia-aquafresh.pl/
Braliśmy udział w:
2011/2012 –w  I edycji programu
2012/2013 – w II edycji programu
2013/2014  - jesteśmy zakwalifikowani do III edycji programu


 "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

          Nasze przedszkole bierze udział w programie edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”.
Program ten jest rekomendowany przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie i Powiatową Stację  Sanitarno-Epidemiologiczną w Człuchowie. Ma on  charakter profilaktyczny, jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.  Program dostosowany jest do możliwości rozwojowych i intelektualnych dzieci.  
Cele programu:
-    umiejętność określania  różnych  źródeł  dymów,
-    uwrażliwienie dzieci  na szkodliwość dymu papierosowego,
-    uświadomienie skutków  palenia papierosów,
-    uwrażliwienie dzieci na miejsca, w których  mogą być narażone na dym.
Program składa się z pięciu zajęć. Poszczególne zajęcia skoncentrowane są na pobudzeniu oraz stymulacji różnych form aktywności dziecka sześcioletniego: zabawy twórczej,  tematycznej, grupowej, konstrukcyjnej. Zajęcia miją charakter warsztatowy. W czasie zajęć dzieci dowiadują się:
Co i dlaczego dymi?
Jak się czuję kiedy dymi papieros?
Co się dzieje gdy ludzie palą papierosy?
Jak unikać dymu papierosowego?
Ta forma dostarcza dzieciom najwięcej okazji  do uczenia się przez doświadczenie.

Braliśmy udział w:
2010/2011 –w  programie oraz konkursie, w którym nasze przedszkolaki otrzymały nagrodę
2012/2013 – w realizacji programu


  PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA – V EDYCJA


          W październiku w naszym przedszkolu rusza 5 edycja akcji Piramida Żywienia Przedszkolaka, pod hasłem "Zboża zjadamy, energię z nich mamy!".  W akcji koncentrujemy się na pokazaniu dzieciom i rodzicom jak ważne i niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego organizmu są produkty zbożowe.
       


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM


          O wartości czytania bajek dzieciom nie trzeba chyba nikogo przekonywać, dlatego nasze przedszkole, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, zorganizowało taką akcję w naszej placówce. Rodzice sami bądź niekiedy za niewielką namową nauczyciela przychodzą najczęściej do grupy, do której uczęszcza ich pociecha i czytają przedszkolakom jedną lub kilka bajeczek. W niektórych grupach dzieci wręczają na koniec rodzicowi  przygotowane podziękowania, własnoręcznie wykonane rysunki i śpiewają piosenkę z układem ruchowym. Dziękujemy przybyłym gościom i zapraszamy rodziców na kolejne spotkania z książką smiley.


KUBUSIOWI   PRZYJACIELE   NATURY



            Nasze przedszkole po raz pierwszy będzie brało udział w programie ekologicznym ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury''. Organizatorem programu  jest Tymbark-GMW Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Tymbarku. Koordynatorem tej akcji jest u nas  w przedszkolu nauczycielka Ewa Górna prowadząca zajęcia ekologiczne.


Akcje społeczne

GÓRA GROSZA


          Nasze przedszkole brało również udział w akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. W tym celu dzieci przynosiły do przedszkola monety do specjalnie przygotowanych na ten cel skarbonek na każdej grupie. Pieniądze zostały przekazane podopiecznym z Domów Dziecka. 

Serdecznie  dziękujemy za włączenie się w w/w akcję.


AKCJA ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK


            Od roku 2013/2014 przedszkole MOTYLEK włączyło się do akcji zbierania plastikowych nakrętek w celu pomocy dzieciom niepełnosprawnym, które uczęszczają do  naszego przedszkola. W tym celu w naszym przedszkolu co piątek przyjmowane są  plastikowe nakrętki. Czasami tak niewiele trzeba, aby pomóc choremu, bezbronnemu dziecku, wystarczą dobre chęci i wieeeelkie serce do niesienia pomocy słabszym, bowiem RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Zachęcamy więc do udziału w naszej akcji.