CE

Przejdź do Żłobka Delfinek Przejdź do Akademii Przedszkolaka

Z życia przedszkola

24.06.2014

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 W GRUPIE MŁODSZEJ

Dnia 24 czerwca 2014 r. odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. "Pszczółki" i "Żabki" pod opieką pań wychowawczyń przygotowały dla rodziców krótkie występy o tematyce mijającego roku oraz nadchodzących wakacji. Spotkanie było okazją do podsumowania pracy dydaktyczno - wychowawczej w trzylatkach i czterolatkach przez panie. Z okazji zbliżających się wakacji, życzymy udanego, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku zarówno dla naszych podopiecznych, jak i dla ich rodziców

24.06.2014

CZASY MIODOWE KOŃCZĄ SIĘ... - POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PRZEDSZKOLA

Kolejna grupa naszych wychowanków wyruszyła w dalszą drogę. Jak zawsze były to dla nas bardzo ważne i wzruszające chwile. W tym roku pożegnanie odbyło się 24 czerwca. 
     Uroczystości rozpoczęły się od - radości i wzruszeń było co nie miara. Absolwenci żegnali się z przedszkolem śpiewając piosenki i recytując przygotowane odpowiednio na tę okazję wiersze, wspominające czas spędzony w przedszkolu. Uroczystości zakończyły się podziękowaniami dzieci za trud i wychowanie skierowanymi do pracowników przedszkola. Ponadto dzieci po raz ostatnimi przyjęły życzenia od swoich pań. Nauczycielki podziękowały również rodzicom za ich zaangażowanie w życie przedszkola, życzliwość i współpracę.

11.06.2014

WYCIECZKA STARSZAKÓW NA DZIKI ZACHÓD

11 czerwca najstarsza grupa przedszkolaków była na wycieczce w Zieleniewie niedaleko Kołobrzegu. Dzieci miały tyle wrażeń, że zapamiętały na pewno, co znajduje się w tej miejscowości – miasteczko kowbojskie i wioska Indian. Po tym pełnym atrakcji terenie oprowadziła nas kowbojka Ewa. Odwiedziliśmy zwierzęta w mini zoo, a także pędziliśmy na dzikich rumakach na karuzeli. Miasteczko tętniło życiem: grano w karty, odbył się napad na bank, kowbojskie tańce i poszukiwanie złota. Dużą atrakcją dla każdego dziecka była jazda konna. Przed powrotem do Człuchowa spędziliśmy jeszcze wesoło czas na placu zabaw i trampolinach. W autobusie dzieci dzieliły się wrażeniami z przeżytych przygód, dziwiąc się, że tak szybko minął dzień i wracamy już do przedszkola.

10.06.2014

PIKNIK RODZINNY

Na terenie Klubu Żeglarskiego "Vi-King" odbył się już szósty Piknik Rodzinny.
Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się 10 czerwca na terenie  na terenie klubu żeglarskiego.
Dzieci jak co roku mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz z samochodzików jeżdżących po torach. Przez godzinę wszystkie pociechy wraz z rodzicami miały czas, aby zebrać pieczątki na swoich "paszportach". Pieczątkę można było dostać zaliczając konkurencję sportową. Na każdego śmiałka, który zaliczył wszystkie osiem konkurencji czekały złote medale.

06.2014

WARSZTATY PLASTYCZNE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ - KOMPOZYCJE Z KOŁA

Koła różnej wielkości, często zagięte prostymi zgięciami (elementy znane z origami) są naklejane na kartkę papieru. W ten sposób tworzone są kolorowe płaskie kompozycje. 
"Motylki" techniką "płaskiego origami" wykonywały na warsztatach plastycznych prześliczne kompozycje na temat - "Moje wakacyjne marzenie". Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem wykonywały swoje prace. Niektóre były bardzo realistyczne, inne troszkę mniej przyziemne, ale wszystkie kompozycje były kolorowe, ciekawe i starannie wykonane.

05.06.2014

OLIMPIADA SPORTOWA W MOTYLKU

W dniu 05.06.2014 r. na placu przedszkolnym odbyła się II OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW z okazji DNIA DZIECKA. Olimpiada umożliwiła dzieciom prezentację swoich umiejętności sportowych i zasad bezpiecznego kibicowania wg. idei „fair play”. Ponadto była swoistym sprawdzianem cech charakteru dzieci takich jak: koleżeństwo, wzajemne wsparcie, empatia oraz chęć współdziałania w zespołach. Podczas imprezy połączono rywalizację sportową z dobrą zabawą, a wszyscy uczestnicy i kibice zabrali ze sobą w sercach same pozytywne emocje i przeżycia. Impreza miała na celu podkreślić również inny ważny aspekt społeczny edukacji sportowej polegający na popularyzacji zdrowego stylu życia oraz zintegrować całą najmłodszą społeczność przedszkolną naszego przedszkola w propagowaniu zasad bezpiecznego kibicowania opartą na idei „fair play”. Zasada ta powinna nam wszystkim towarzyszyć nie tylko podczas imprez sportowych ale również w życiu codziennym. Wszystkie drużyny podczas zmagań sportowych wykazały się dużą sprawnością fizyczną, siłą woli, wytrwałością, a także nauczyli się znosić drobne potknięcia i niepowodzenia z klasą, bo najważniejszą rzeczą podczas konkurencji sportowych było zmaganie się z samym sobą i wysiłek włożony w zawody. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i pucharami.

04.06.2014

PRZEDSZKOLACY W WOJSKU

Dzieci z Przedszkola „Motylek” odwiedziły Jednostkę Wojskową w Czarnem. Dzięki uprzejmości dowództwa przedszkolaki wybrały się na wycieczkę, a tam czekały na nie same niespodzianki. W koszarach dzieci zobaczyły sprzęt bojowy, czołgi, samochody bojowe, sprzęt artyleryjski i broń. Zwiedziły budynek, gdzie mogły odpocząć, słuchały bardzo ciekawych informacji na temat działań wojskowych - co ciekawiło przede wszystkim chłopców. Do przedszkola dzieci wróciły pełne wrażeń, z którymi chętnie dzieliły się ze swoimi rodzicami, odzwierciedlały swoje odczucia w formie plastycznej. Dziękujemy bardzo serdecznie Dowództwu Jednostki Wojskowej w Czarnem za możliwość zapoznania się bliżej z jednostką i wojskiem.

03.06.2014

"MOTYLKI" ODWIEDZIŁY ZAKŁAD ENERGETYKI CIEPLNEJ

W dniu 03. czerwca 2014 roku grupa przedszkolna "Motylki" odwiedziła Miejską Ciepłownię. Celem wycieczki było pokazanie najmłodszym człuchowianom procesu produkcji energii cieplnej, oraz prezentacja różnorodnych metod, przy wykorzystaniu których zapobiega się emisji do środowiska zanieczyszczeń powstających przy jej produkcji. Grupę „straszaków” pod opieką pań: Pauli Stachowicz i Wioletty Knop, po obiektach kotłowni oprowadził pan Marek Stosik. Przedszkolaki odwiedziły między innymi halę kotłów, gdzie mogły obserwować jak spala się opał w kotle. Następnie odwiedziły pompownię, w której ogromne pompy tłoczą wodę w najodleglejsze rejony miasta, by w końcu przejść do szafy sterowniczej jednego z kotłów gdzie każde dziecko mogło włączyć sygnalizację alarmową. Starszaki okazały się bardzo zainteresowane poruszanymi podczas wycieczki tematami, były przy tym niezwykle grzeczne i zdyscyplinowane. Pracowników ZEC Człuchów i opiekunki z przedszkola najbardziej chyba ucieszył fakt dużej świadomości ekologicznej oraz wyraźne poczucie odpowiedzialności dzieci za stan środowiska naturalnego.

28.05.2014

WYCIECZKA DO BUDKI DRÓŻNIKA

Dzięki uprzejmości dróżnika mogliśmy poznać jak ciekawa i zarazem odpowiedzialna jest jego praca. Dowiedzieliśmy się dlaczego dróżnik podczas przejazdu trzyma żółtą chorągiewkę, co oznaczają zapisy w zeszycie. Przez chwilę wychowankowie mogli także poczuć się jak pracownicy kolei poprzez opuszczanie i podnoszenie szlabanów czy też noszenie kamizelek odblaskowych. Wychowankowie przypomnieli sobie także jak trzeba zachowywać się w pobliżu torów i jak należy prawidłowo przechodzić przez przejazdy kolejowe. Lekcja praktyczna jak zawsze sprawiła biorącym w niej udział ogromną przyjemność i na pewno zostanie na długo zapamiętana.

28.05.2014

DZIEŃ ZIELONY - DOBROĆ

Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest. Chociaż jest to istotne nie tylko od święta, istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta. I w naszym przedszkolu dzieci o dniu dobroci pamiętały, magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały. Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy, a na znak dobroci serce dla kolegi wykonaliśmy. Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje, gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje.

26.05.2014

DZIĘKUJE CI MAMO

Dzień 26 maja 2014 r. był szczególnie ważny dla wszystkich dzieci w naszym przedszkolu. Grupa Motylków zaprezentowała swój program artystyczny dedykując go wszystkim Kochanym Mamusiom z okazji ich święta. Wszyscy byli zarówno wzruszeni, jak i zadowoleni. Mamusie czule ściskały swoje pociechy i dziękowały za podarowane im upominki. To naprawdę był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień.

23.05.2014

DZIEŃ MATKI U PSZCZÓŁEK I ŻABEK

23 maja uroczyście obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Matki. Jest to dzień szczególny, dlatego był bardzo ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu. Z tej okazji dzieci przygotowały piękne występy dla swoich mam. Wszyscy przeżywali uroczystość już od samego rana. Wreszcie do przedszkola zaczęły schodzić się mamy. Wielka trema, trochę łez... - ale występ się udał! Mamy były zadowolone i wzruszone. Ściskały swoje pociechy i dziękowały za drobne upominki. To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień.

23.05.2014

TEATRZYK "WILK I ZAJĄC NA WAKACJACH"

W naszym przedszkolu odbył się spektakl „Wilk i zając na wakacjach” wystawiony przez Studio Małych Form Teatralnych „Art-Re” z Krakowa. W spektaklu wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego: Nu, pagadi (Ja ci pokażę) Wiaczesława Kotionoczkina. W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela pensjonatu, ratownika i właściciela nadmorskiej smażalni, spotykał się z Wilkiem, który właśnie przybył nad Bałtyk na upragniony urlop. Wilk był pewien, że będą to jego najwspanialsze wakacje w życiu bo przecież nie na darmo wziął kredyt na ten cel! Marzenia Wilka były piękne… A jaka okazała się rzeczywistość? Spektakl pełen komicznych sytuacji, humoru słownego, piękna kolorowa scenografia, oprawa muzyczna, zachęcanie maluchów do wspólnej zabawy – to sposób na spory sukces w kontakcie z małym widzem. Aktorom z Krakowa za każdym razem to się udaje.

15.05.2014

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE - DZIEŃ 4

Ostatni dzień Ogólnopolskiej akcji ,,Bezpieczne Przedszkole”, rozpoczął się wizytą policjantów, którzy kontrolowali czy dzieci prawidłowo przywożone są w fotelikach do przedszkola. Wszystkie dzieci w kontrolowanych samochodach otrzymały od policjantów naklejkę ,,Jeżdżę w foteliku”. O godz.9:30 dzieci z grup ,,Żabek’, Pszczółek’ i ,,Motylków” przemaszerowały przez miasto niosąc transparenty z ,,bezpiecznymi hasłami”. Podczas przemarszu dzieci ze starszej grupy rozdawały ulotki, propagujące bezpieczeństwo. W tym dniu dzieci z młodszych grup spotkały się ze strażakami, odwiedzając Remizę Strażacką a starszaki były odwiedzić policjantów w Komendzie Policji. O godz. 13:00 odbyło się oficjalne zakończenie akcji ,,Bezpieczne Przedszkole”. Dzieci otrzymały medale ,,Bezpiecznego Przedszkola”. Cała akcja zakończyła się odśpiewaniem hymnu ,,Bezpiecznego Przedszkolaka” i wspólnym zdjęciem. ,,Bezpieczne społeczeństwo powstaje właśnie tu w przedszkolu”.

14.05.2014

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE - DZIEŃ 3

Dzień trzeci pod patronatem ,, Bezpiecznego Przedszkola” rozpoczął się wizytą pierwszego gościa w tym dniu. Była to pani pielęgniarka Dorotka, która rozmawiała z nami na temat ,,Czy wszystko co kolorowe można jeść ?”
Produkty, które można jeść wkładaliśmy do pojemnika z uśmiechniętą buźką, a produkty, które są bardzo kolorowe i wyglądają apetycznie lecz których nie można spożyć wkładaliśmy do pojemnika ze smutną buźką.
Oj, było dużo śmiechu.
Przed wizytą drugiego gościa w tym dniu a była to p. policjantka Iwona Woźniak, przypominaliśmy sobie podstawowe znaki drogowe i numery alarmowe. Starszaki  układały historyjkę obrazkową ,, Bezpieczny wśród rówieśników”, rysowały też znaki drogowe. Nasz gość opowiadał o pracy policjantów z jakimi spotykają się każdego dnia. Każdy z nas mógł wziąć do ręki -kajdanki-. Są dosyć ciężkie. Pani Iwonka była zaskoczona naszą znajomością znaków drogowych i numerów alarmowych. Na koniec obdarowała dzieci fajnymi balonikami z logo Policji.
Naszym trzecim gościem w tym dniu była pani dentystka ze Stomatologii ,,Uśmiechnij się”. Pani doktor opowiadała nam o ząbkach i ich higienie, pokazała nam jak prawidłowo szczotkować ząbki na takiej fajnej sztucznej szczęce. Na koniec wizyty  podziękowaliśmy Pani dentystce za wizytę u nas
dyplomem i piosenką a p. doktor obdarowała nas fajnymi upominkami.
Ten dzień był bardzo zajmujący ale i ciekawy.

13.05.2014

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE - DZIEŃ 2

Drugi dzień akcji pod patronatem „Bezpiecznego Przedszkola” rozpoczęliśmy od zabaw i tańców. Dzieci wraz ze swoimi paniami „zamieniały się” w pociągi, samochody, samoloty. Nie zabrakło oczywiście na dobry początek dnia hymnu bezpiecznego przedszkola.
Następnie zarówno w grupie „Motylków” (5-6latki) jak i „Pszczółek” oraz „Żabek” (3-4latki) odbyły się turnieje. W grupie młodszej był to turniej wiedzy na temat „Bezpiecznego Przedszkola” pomiędzy czterema drużynami. Na szczęście wszystkie drużyny wykazały się znakomitą wiedza na ten temat i wszyscy zajęli I miejsce.
W grupie starszej dzieci uczestniczyły w turnieju wiedzy „Zdrowa żywność”. Nasze starszaki wykazały się ogromna wiedzą na temat zdrowej żywności, dlatego wychowawczyni nagrodziła całą grupę. W późniejszym etapie zabaw dzieci starsze tworzyły makietę miasta – domki, ulice, rzeki, zieleń. Dzieci włożyły w swoją pracę mnóstwo wysiłku, ale trud się opłacił wszystkich dzięki temu możemy teraz podziwiać przepiękną makietę miasta.
Po wszystkich konkursach dzieci udały się na film edukacyjny na temat „Kropla wody”. Z filmu tego dzieci dowiedziały się skąd się bierze woda oraz jakie ma ona znaczenie w życiu człowieka.
Drugi dzień akcji zakończyliśmy bajeczką „Zebra na drodze”. Bajka ta bardzo przypadła dzieciom do gustu i teraz już na pewno dzieci będą wiedziały dlaczego przechodzimy na pasach.

12.05.2014

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE - DZIEŃ 1

Pierwszy dzień zabaw i spotkań pod patronatem "Bezpiecznego Przedszkola" zaczęliśmy od krótkich występów dzieci. Nasi podopieczni zaśpiewali hymn bezpiecznego przedszkola, oraz recytowały wiersze o czystości oraz o ruchu drogowym.
Po krótkim programie artystycznym gościliśmy panią Alinę Szymkowicz, która jest dietetykiem. Nasze przedszkolaki uczyły się na czym polega zdrowe odżywianie. Zachęcane były do spożywania zdrowej żywności. Pani Alina opowiedziała  dzieciom o zasadach zdrowego żywienia oraz konieczności spożywania zdrowych posiłków. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z piramidą zdrowego żywienia. Pani dietetyczka opowiedziała również dzieciom o swojej pracy. Dzieci były bardzo zainteresowane, zadawały też dużo pytań związanych z pracą naszego gościa, jak i tematem zdrowego odżywiania. 
Zaraz po tym, jak pożegnaliśmy naszego gościa wyruszyliśmy na wycieczkę do pobliskiej piekarni.
Dzieci podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Słuchając informacji zwiedziły magazyn, sklep, obserwowały pracę urządzeń służących do produkcji pieczywa. Mogliśmy zapoznać się z tym jak wygląda przygotowanie ciasta na chleb , od momentu przygotowania zakwasu i jak wygląda piec do wypieku pieczywa. Widzieliśmy również jak gotowy, upieczony już chleb za pomocą specjalnej łopaty wyjmowano z pieca. Na koniec dzieci podziękowały i wręczyły laurkę, oraz zostały obdarowane słodkim upominkiem.
Na zakończenie dnia w obydwu grupach odbyły się konkursy plastyczne. W grupie maluszków był to konkurs pt. "Światła drogowe", a starszaki rywalizowały ze sobą malując piękne prace plastyczne na temat " Przedszkolak na drodze" Wszystkie dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami i dyplomami.

25.04.2014

FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ "ZIELONY SŁOWIK"

To już XIII edycja tej niezwykłej imprezy. Festiwal Piosenki Ekologicznej „Zielony Słowik” odbywa się od 2002 roku.
Organizatorem Festiwalu jest SP nr 1 i MDK w Człuchowie. Patronat sprawuje Burmistrz Miasta Człuchów.
Nasze przedszkole reprezentował zespół "Motylkowe Nutki" oraz solistka Bianka Żmudzka. Podczas tegorocznego festiwalu Bianka zdobyła wyróżnienie śpiewając "Wiosnę", a zespół staną na podium zajmując 2 miejsce. Tak wysokie miejsce zapewnili sobie wykonując utwór "Przyjaciele Przyrody". Jesteśmy dumni z naszych małych artystów !!!

04.2014

WIZYTA ZAJĄCZKA

Naszych Przedszkolaków odwiedził Zajączek, który przyniósł dla wszystkich dzieci koszyczek słodkości.

16.04.2014

KALEJDOSKOP UCZUĆ - PRZYJAŹŃ

Przyjaźń to największy skarb,
który jest ukryty na dnie serca.
Przyjaźń to niewidzialna nić,
która łączy ludzi.
Przyjaźń to rozległa przestrzeń,
która prowadzi do jedności.
Przyjaźń to wartość,
której nie da się wycenić...

Dzień Przyjaźni w naszym Przedszkolu obchodzony jest bardzo uroczyście. Już od samego rana panuje miły nastrój, każdy chodzi radosny i uśmiechnięty. Aby podkreślić atmosferę w tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani na pomarańczowo.
Tego dnia staraliśmy sie ukształtować u naszych podopiecznych postawy koleżeństwa i przyjaźni poprzez wiele gier i zabaw, bajko terapię oraz swobodne wypowiedzi na temat przyjaźni.

04.04.2014

TEATRZYK "KSIĄŻE I ŻEBRAK"

Kolejny raz w naszym przedszkolu przed tak zacnym gronem wystąpił teatr ART – RE – Studio Małych Form Teatralnych z Krakowa z przedstawieniem ‚”Książę i żebrak”. Oczywiście przedszkolaki i tym razem wcieliły się w przygotowane specjalnie dla nich role. Przecież w potrzebie należy pomóc nawet profesjonalnym aktorom. Czas upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze, a że śmiech to zdrowie to po takim teatrzyku na pewno wszyscy będziemy zdrowi.

04.04.2014

KONKURS PIOSENKI PRZYRODNICZEJ

Przedszkole "Jacek i Agatka" zorganizowało po raz pierwszy we współpracy z Miejskim Domem Kultury konkurs piosenki ekologicznej - " Żyj z przyrodą w zgodzie". Wykonawców oceniała komisja w składzie: Miłosz Gawroński, Mirosław Szkudlarek i Maria Kusz. W kategorii solistów pierwsze miejsce zajęła Bianka Żmudzka z naszego przedszkola (gr. "Motylki", opiekun: Paula Stachowicz, Justyna Miszczak) za wykonanie "Wiosny". Drugie i trzecie miejsce należało do dziewczynek z innych przedszkoli.
Zespół "Motylkowe Nutki", którego opiekunkami były również Panie Paula i Justyna zostały wyróżnione!
Każde z dzieci otrzymało kolorową książeczkę oraz dyplom.

03.04.2014

WIOSNA RADOSNA W SOSW CZŁUCHÓW

"Wiosna radosna" to tytuł przedstawienia, które  dzieci z najstarszej grupy miały okazję  obejrzeć  w wykonaniu uczniów z SOSW w Człuchowie. Każdy na widowni zauważył ogromny wysiłek włożony ze strony nauczycieli i małych artystów w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Miło było patrzeć na piękne stroje, perfekcyjnie przygotowane kukiełki i odegrane role. Oczywiście wspaniały występ nagrodzono wielkimi brawami.

02.04.2014

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE

„A w szkole na nas czeka rzecz nowa: OBOWIĄZEK. 
   I coraz mniej zabawek, i coraz więcej książek. 
   I choć może trudniejsze będą następne lata - 
   otworzy się przed nami ciekawa księga świata.”

02 kwietnia 2014 r. dzieci z grupy "Motylki" odwiedziły po raz kolejny szkołę podstawową. Gościły nas bardzo miłe Panie i nasi dawni wychowankowie, którzy wyrośli na wzorowych uczniów!
Podczas wizyty w klasie 2 mieliśmy okazję obejrzeć jak wygląda lekcja przyrody. Bardzo nam się podobało! Poprosiliśmy uczniów, abyśmy mogli chwilkę poczuć się jak oni usiąść w szkolnych ławach. Wrażenia były niesamowite. Teraz już nikt z nas nie będzie bał się iść  1 września do szkoły.

01.04.2014

TYDZIEŃ Z BAŚNIĄ UKRAIŃSKĄ I KASZUBSKĄ

01 kwietnia, w ramach projektu Biblioteka Miejscem Spotkań Wielu Kultur, dzieci z grupy "Motylki" zostały zaproszenie na spotkanie pod hasłem " Tydzień z baśnią ukraińską i kaszubską", podczas którego pani Daria przybliżyła dzieciom piękno języka ukraińskiego, oraz kulturę kaszubską. Podczas spotkania dzieci obejrzały bajkę, wysłuchały czytanych fragmentów baśni oraz nauczyły się rymowanki w języku ukraińskim. Obejrzały wystawę haftów, książek i publikacji w języku naszych sąsiadów. Na pamiątkę bardzo ciekawego spotkania dzieci trzymały pamiątkowe zakładki z mini słowniczkiem.

28.03.2014

WYCIECZKA DO BUDKI DRÓŻNIKA

Dzięki uprzejmości dróżnika mogliśmy poznać jak ciekawa i zarazem odpowiedzialna jest jego praca. Dowiedzieliśmy się dlaczego dróżnik podczas przejazdu trzyma żółtą chorągiewkę, co oznaczają zapisy w zeszycie. Przez chwilę wychowankowie mogli także poczuć się jak pracownicy kolei poprzez opuszczanie i podnoszenie szlabanów czy też noszenie kamizelek odblaskowych. Wychowankowie przypomnieli sobie także jak trzeba zachowywać się w pobliżu torów i jak należy prawidłowo przechodzić przez przejazdy kolejowe. Lekcja praktyczna jak zawsze sprawiła biorącym w niej udział ogromną przyjemność i na pewno zostanie na długo zapamiętana.

03.2014

WYCIECZKA DO SKLEPU OGRODNICZEGO

Zima jest piękną porą roku. Ale kiedy trwa długo, nie ma śniegu i wieje zimny wiatr, wszyscy czekają już tylko na wiosnę. 5 i 6-latki postanowiły same zaprosić wiosnę do swojej sali, a konkretnie do kącika przyrody. W tym celu dzieci wybrały się na wycieczkę do sklepu ogrodniczego. Wnętrze sklepu zrobiło na nich duże wrażenie. Kolorowe doniczki, grabie, łopaty, nasiona i inne akcesoria ogrodnicze bardzo im się spodobały. Pani sprzedawczyni oprowadziła małych klientów po sklepie i pokazała torebki z nasionami i cebulkami wiosennych kwiatów, opowiedziała jak należy je sadzić. Na koniec wizyty sprzedawczyni podarowała dzieciom szklarenki, abyśmy mogli posadzić w nich słoneczniki i pomidory. Zaraz po powrocie do przedszkola dzieci wzięły się z ochotą do pracy. I z niecierpliwością czekają na zieloną wiosnę w kąciku przyrody.

20.03.2014

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Zarówno maluszki jak i starszaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku: m.in. uczyły się nowej piosenki, wymyślały hasła, malowały portrety marzanny. Wszyscy z Marzanną na czele wesołym korowodem wyruszyli pożegnać zimę. Przedszkolaki głośno wykrzykiwały: „Żegnaj zimo na rok cały, dzisiaj wiosnę już witamy!”. Aby tradycji stało się zadość, słomiana kukła zniknęła w pobliskim jeziorze. Czy nasze czary-mary coś pomogą i przyjdzie wiosna? Póki co nie możemy się oprzeć wesołym, wiosennym zabawom na placu przedszkolnym.

19.03.2014

DZIEŃ ŻÓŁTY - SZCZĘŚCIE

Żółty to jeden z najcieplejszych kolorów. Dzieci zapytane, co dla nich oznacza kolor żółty, odpowiadały: słońce, siła, radość, uśmiech, kwiaty, wiosna, plaża. Te skojarzenia były inspiracją do zabaw podczas ŻÓŁTEGO DNIA w przedszkolu, który obchodziliśmy 19 marca 2014r. W tym dniu każdy kto tylko mógł miał na sobie coś żółtego. Zabawę rozpoczęły znane wszystkim "Kaczuchy", i młodsi i starsi wesoło kłapali dzióbkami (paluszki), skrzydełkami i kręcili kuperkami. Nie zabrakło konkursów, zagadek, pląsów i innych tańców. Wspólny śpiew piosenek optymistycznie nastroił przedszkolaki, które zadowolone oddały się pracom plastycznym: wyklejanie krepiną żółtych warzyw i owoców, a także kolorowych drzewek szczęścia z plasteliny. Radosny żółty kolor sprawił nam wiele radości!

19.03.2014

KONCERT MUZYKI ETNICZNEJ

W środę, 19 marca, nasze przedszkole odwiedził pan którego pasją jest muzyka etnicznej. Dla naszych przedszkolaków przygotował zajęcia, podczas których w kameralnej atmosferze, można było posłuchać gry na zaprezentowanych instrumentach. Mogliśmy obejrzeć je dokładnie oraz niektóre z nich nawet wypróbować. Towarzyszyła temu miła atmosfera, jaką stworzył autor. Pan przedstawił wszystkim bębny conga, djembe, rurę deszczu, kalimbę, didgeridoo. Ich nazwy, choć obcobrzmiące, na pewno będą już kojarzyć się dzieciom z muzyką wykonywaną na instrumentach afrykańskich oraz australijskich, przy której bawiły się tego dnia.

17.03.2014

PRZEDSZKOLE DOBRZE PRZYGOTOWUJĄCE DO SZKOŁY

W poniedziałek 17 marca 2014r. dyrektor Przedszkola Motylek Katarzyna Stosik wraz z wychowawca Paulą Stachowicz odebrała w Gdyni z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Elżbiety Wasilenko oraz byłej minister p. Katarzyny Hall wyróżnienie w III edycji Konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Mam 6 lat" w kategorii „Przyjazne przejście z przedszkola do szkoły”.

Przedszkole jako jedyne w powiecie człuchowskim otrzymało tytuł „Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły” i tablicę informującą o otrzymaniu tytułu, która zostanie umieszczona w centralnym miejscu w przedszkolu.
Na konkurs została przygotowana przez rodziców naszych podopiecznych prezentacja, która opowiadała o organizowanych na terenie przedszkola zajęciach dodatkowych wykraczających poza podstawę programową wychowania przedszkolnego, których celem jest jak najlepsze przygotowanie przedszkolaków do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Są to między innymi zajęcia realizowane na podstawie programów autorskich „Twórczy przedszkolak”, „Kalejdoskop uczuć” oraz „Bezpieczny przedszkolak”. Przedszkole Motylek już posiada tytuł „Bezpiecznego przedszkola” o czym informuje tablica przy wejściu głównym do placówki.

11.03.2014

W POSZUKIWANIU WIOSNY

Ostatnie tygodnie przyniosły nieoczekiwanie zmienną pogodę. Nagle zrobiło się cieplej, słonecznie, a w powietrzu było można poczuć zbliżającą się wiosnę. Dzieci z grupy "Motylki" wyruszyły na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Na spacerze mogliśmy zaobserwować przebiśniegi, bazie kotki, pąki na drzewach a także wsłuchać się w śpiew ptaków. Przynieśliśmy nawet ze spaceru trochę wiosny do przedszkola w postaci bukietu, który za kilka dni zazieleni się u nas w sali :) Powoli, małymi krokami przyroda budzi się do życia, a my bardzo chętnie chodzimy na spacery, aby obserwować zmiany w niej zachodzące. Po powrocie do przedszkola postanowiliśmy zabawić się w wiosennych ogrodników i zasadzić kwiatki w doniczkach, aby w naszej sali było jeszcze milej i przyjemniej. Z wielkim zapałem wzięliśmy się do pracy. Teraz nasze kolorowe donice stoją na parapetach, a my czekamy, aż się zazielenią :)

03.2014

WYCIECZKA DO ZEGARMISTRZA

W pierwszym tygodniu marca starszaki realizowały tematykę dotyczącą czasu i pracy zegarmistrza. Dzieci przez cały tydzień uczyły się pór dnia, nazw dni tygodnia oraz miesięcy, a także zapoznały się z zegarkami, które mierzą czas. Ponadto przedszkolaki poznały historię powstania zegara i jego rozwój na przestrzeni stuleci. Siódmego marca wybraliśmy się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego, aby lepiej dowiedzieć się, na czym polega praca zegarmistrza. Dzieci miały możliwość obejrzeć narzędzia, jakich używa w swojej pracy pan zegarmistrz, a więc lupę, pęsetę, różne rodzaje śrubokrętów. Ponadto miały możliwość zobaczyć, jak wygląda mechanizm zegara od środka. Dzieci obejrzały też zegarki znajdujące się w zakładzie - od ściennych po ręczne. Największy zachwyt wzbudził stary zegar z kukułką. Dzięki takim wycieczkom dzieci poznają lepiej środowisko społeczne oraz prace ludzi różnych zawodów.

26.02.2014

KALEJDOSKOP UCZUĆ - STRACH

Wkoło ciemno, czarna noc,
odszedł dzień, już rządzi mrok,
a pod łóżkiem: „Bum!” i „Bach!”.
To rozrabia straszny strach?

26 lutego obchodziliśmy w przedszkolu dzień FIOLETOWY, który oznacza w naszym kalejdoskopie uczuć STRACH. Tego dnia dzieci uświadamiały sobie własne lęki i uczyły się jak z nimi walczyć. Po tych zajęciach, już każde dziecko wie jak radzić sobie ze strachami, które tak naprawdę są tylko w naszej główce. Dzieci słuchały opowiadania pt. „Boję się” i strasznych odgłosów jakie często możemy usłyszeć wieczorem w domu, wyklejały sylwetkę STRACHOLUDA, lepiły amulety na szczęście i chowały swoje strachy do czarnej skrzynki, którą schowaliśmy baaardzo głęboko, aby już niczego się nie bać.

24.02.2014

Praca grupowa

Praca zespołowa niesie ze sobą wiele korzyści. Dzieci zaczynają ze sobą ustalać rozwiązania i kolejność działań. Są poniekąd zmuszone do rozmowy i współpracy, bo przecież w ten sposób powstaje nie tylko jedna pojedyncza praca, ale zbiorowe dzieło, które ma ucieszyć wszystkich. Oto przykład pracy wykonywanej przez całą grupę. Inspiracją były „Prawa Dziecka”.

19.02.2014

Pieczenie babeczek

Zaczęło się od mycia rąk, zakładania fartuszków, zapoznania z produktami, a potem wielkiego pieczenia babeczek. W grupie Pszczółek i Żabek dzieci z pomocą pań mieszały składniki, nakładały ciasto do papierowych foremek i nadziewały budyniem, następnie surowe babeczki znikały w piekarniku. Babeczki upieczone i wystudzone zostały udekorowane przez dzieci. Znikały w oka mgnieniu. Była to pyszna zabawa dla przedszkolaków.

17.02.2014

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

17 lutego po raz pierwszy przedszkolaki z grupy "Motylki" obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Były wesołe „kocie zabawy”, takie jak: picie mleka z miseczki, toczenie kłębka wełny, koci spacerek. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

14.02.2014

Walentynki

W piątek 14 lutego tego roku dzieci z grupy Pszczółki i Żabki obchodziły Walentynki, które były okazją okazywania sobie uczuć i nazywania ich. Tego dnia nasza sala zmieniła się w serduszkową krainę, pełną uśmiechu i miłości. W tym dniu przedszkolaki spontanicznie wypowiadały się o znaczeniu słów szczęście, miłość, przyjaźń. Wszyscy fantastycznie się bawiliśmy. Dzieci na zajęciach plastycznych wykonały Walentynki dla swoich koleżanek, kolegów i bliskich osób. Serca towarzyszyły nam przez cały dzień-malowaliśmy, wycinaliśmy, wyklejaliśmy. Nie zabrakło też wesołych walentynkowych zabaw i konkursów. Słodkim akcentem było pyszne walentynkowe serduszko, które dodatkowo osłodziło ten wyjątkowy dzień. Dzień minął nam w atmosferze miłych słów, gestów i uśmiechów na twarzach dzieci, a przecież o to najbardziej nam chodziło. Wszystkim dzieciom ten dzień się bardzo podobał. Szkoda, że tylko raz do roku są Walentynki. Wszystkim życzymy dużo miłości i radości.

02.2014

Czerwony Kapturek

Aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa przedstawili w naszym przedszkolu teatrzyk pt. "Czerwony Kapturek" na podstawie bajki Charlesa Perraulta. Wesoły, pozbawiony przemocy spektakl uczy dzieci posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega je, by nie ufać nieznajomym oraz przybliża dzieciom piękno lasu i całej przyrody. Dzieci miały możliwość współtworzyć akcję przedstawienia.

12.02.2014

KALEJDOSKOP UCZUĆ - ZŁOŚĆ

Jak złość okiełznać? Jak ją poskromić
by swoja postawą nie mogła gromić?
Niestety w naturze człowieka drzemie,
a człowiek nosi to ciężkie brzemię...

12 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ GRANATOWY. Kolor ten oznacza złość. Codzienne wydarzenia, zarówno pozytywne jak i negatywne wywołują w dziecku różnorodne emocje, które często przejawiają się w sposób "nietypowy"- zwykle płaczem lub niepokojem ruchowym.
Poprzez zabawy integracyjne, aktywizujące, dyskusje u ćwiczenia dramowe dzieci nauczyły się jak wyrażać negatywne emocje bez krzywdzenia innych, rozpoznawać zachowania wywołujące w nas złość oraz poznały sposoby radzenia sobie ze złością.

16.01.2014

BAL KARNAWAŁOWY

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Niespodzianką był występ magika. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

10.01.2014

BAL PANI ZIMY

W grupie starszaków odbył się bal pod hasłem "W KRÓLESTWIE PANI ZIMY", przygotowany i przeprowadzony przez panią Paulę. W dniu balu dzieci przyszły ubrane w kolorach zimy - białym, niebieskim i granatowym.
Tego dnia utrwalaliśmy poprzez zabawę  wiadomości związane z najzimniejsza pora roku. Poszerzyliśmy wiadomości dotyczące zabaw zimowych i ich bezpieczeństwa. Podczas wspólnych pląsów i zabaw dzieci miały okazję, aby jeszcze bardziej się zżyć ze sobą, wyzwolić pozytywne emocje,
a także kształtować umiejętność pracy w zespole.

12.2013

Jasełka u "Motylków"

"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski."
Święta Bożego Narodzenia to rodzinne święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych są "Jasełka". W piątek 20 grudnia, dzieci 5 i 6 letnie z Przedszkola, zaprosiły swoich rodziców do obejrzenia szczególnego przedstawienia. Pod okiem wychowawczyni, przedszkolaki przygotowały jasełka. Motylki zaprezentowały znane pastorałki i kolędy, wcieliły się w role aniołów, króli , pasterzy a także głównych bohaterów tej uroczystości czyli Józefa i Maryję. Ubrane w piękne stroje, starały się jak najlepiej pokazać rodzicom jak przebiegały losy Świętej Rodziny.

20.12.2013

"Hej w Dzień Narodzenia"

20 grudnia w Przedszkolu odbyło się pierwsze przedstawienie z udziałem małych aktorów. Małe Pszczółki i Żabki przygotowały pod okiem swoich pań króciutkie Jasełka. W rolach głównych oczywiście: Święta Rodzina, Aniołki, Pasterze, licha szopa i niezwykła gwiazda. W roli widzów rodzice, babcie, dziadkowie, rodzeństwo i inni zaproszeni goście. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali – stajenka z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem i w tle brzmiące kolędy. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

19.12.2013

Jasełka połączone ze współczesnością

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie Dworzec przedstawili w czwartek, 19 grudnia, Jasełka. Starszaki z naszego przedszkola miały okazję zapoznać się z historią która miała miejsce ponad dwa tysiące lat temu w nieco inny sposób - bardziej współczesny. Mimo wszelkich przeszkód oraz perypetii ze strony szatańskich mocy Dobro jednak zwyciężyło. Jasełka te pozwoliły wprowadzić wszystkich w atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.

11.12.2013

KALEJDOSKOP UCZUC - MIŁOŚĆ

Powiedz mi, jak mnie kochasz
- Powiem
- Więc?
- Kocham cię w słońcu. I przy blasku świec.
Kocham cię w kapeluszu i w berecie.
W wielkim wietrze na szosie i na koncercie.
W bzach i w brzozach, i w malinach, i w klonach.
I gdy śpisz. I gdy pracujesz skupiona.
I gdy jajko roztłukujesz ładnie-
Nawet wtedy, gdy ci łyżka spadnie.
11 grudnia w naszym przedszkolu zrobiło sie czerwono ! Dlaczego? Obchodziliśmy trzeci kolorowy dzień uczący nas tym razem o pięknym uczuciu jakim jest MIŁOŚĆ. Wychowawczynie grup zabrały swoje dzieci do krainy miłości. Miały tam wstęp tylko te osoby, które posiadały na sobie element czerwonej garderoby. Aby dotrzeć do czerwonej krainy trzeba było pokonać długą i męcząca drogę przez mosty, błoto oraz bardzo wysoką trawę. Na szczęście nasze przedszkolaki są dzielne i dotarły w wyznaczone miejsce, ale to nie koniec ich zadań. Drzwi krainy miłości otworzyły się dopiero po odgadnięciu kilku bajkowych zagadek. Kiedy udało się i weszliśmy do środka czekały na nas miłe konkursy, tańce i malowanki. Dzieci tego dnia dowiedziały się odczuwa radość we współdziałaniu poprzez wspólną zabawę, tworzyć więzi uczuciowe z rodziną i środowiskiem, w którym dorasta oraz mnóstwa innych ciekawych rzeczy.

10.12.2013

Przedstawienie ZAJĘCZA CHATKA

Przedszkolaki z grup: PSZCZÓŁKI, ŻABKI i MOTYLKI obejrzały przedstawienie pt. "Zajęcza chatka" w wykonaniu aktorów Teatru Art.-Re w Krakowie. Bajka opowiadała o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Biedny zajączek błąkał się po ulicy, szukał ratunku i pocieszenia, śpiewając smutną piosenkę:
"Miałem piękny domek z drewna
W nim mieszkałem jak królewna
Sprytny lisek mnie wygonił
Choć żem chatki bardzo bronił
Moja chatka z drewna była
W słońcu cała się świeciła
Teraz nie mam domku wcale,
Na swój domek patrzą z żalem"
Na pomoc zajączkowi przychodziły kolejno różne zwierzęta: pies, niedźwiedź, krowa - jednak nic nie wskórały. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem przepędził lisa, a zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce. Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach. Taka forma sceniczna bardzo odpowiadała małym widzom. Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że pełni radości wrócili do swoich sal.

6 GRUDNIA 2013

Mikołaj na zajęciach z Kuchcikowa

Grupa dzieci biorących udział w zajęciach dodatkowych Kuchcikowo wybrała się do profesjonalnejj restauracji, aby poznawać tajniki pieczenia prawdziwej pizzy. Wspólnie z pracownikami restauracji Stara Kaszarnia zagniatali ciasto, smarowali sosem i dekorowali pizzę. Była również degustacja. Dzieci w czasie zajęć odwiedził Mikołaj, który przyniósł wszystkim przedszkolakom prezenty. To były naprawdę udane i zaskakująe zajęcia.

06.12.2013

Mikołaj w Przedszkolu

Do naszego Przedszkola z prezentami przyszedł Święty Mikołaj. Dzieci na przybycie tego miłego gościa przygotowywały się już od pewnego czasu. Malowały dla Mikołaja laurki, uczyły się wierszyków i piosenek. Te upominki otrzymał Mikołaj od społeczności przedszkolnej. Święty rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Radości nie było końca. Uszczęśliwione dzieci rozpakowywały podarki, by następnie pochwalić się nimi przed mamą czy tatą oraz paniami wychowawcami. Szkoda, że Święty Mikołaj pojawia się tylko raz do roku. Ale w tym cała magia tego grudniowego dnia.

05.12.2013

Ubieranie choinki

Tuż przed przybyciem długo oczekiwanego gościa, jakim jest Św. Mikołaj przystroiliśmy nasze sale w pięknie ubrane choinki. Dzieci z pomocą swojej Pani zawiesiły bombki, lampki, łańcuchy. Zmieniono w całym przedszkolu dekorację na świąteczną. Teraz jest naprawdę bajkowa dekoracja i pozostało nam czekać na Św. Mikołaja.

29.11.2013

W gabinecie wróżki Klementynki

29 listopada obchodziliśmy u starszaków Andrzejki, czyli dzień wróżb, zabaw i tańców. Na początku dowiedzieliśmy się kto z nas pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się. Każdy z nas wywróżył zawód, który prawdopodobnie będzie wykonywał w przyszłości. Była również wróżba z magicznego drzewa, wróżba z kolorowymi karteczkami, wróżba z butelką, podczas której dowiedzieliśmy się kto jest czyim przyjacielem. Podczas spotkania wróżka Klementynka udzieliła nam również wielu mądrych przestróg. A po słodkim poczęstunku, każdy mógł wylosować cukierek z niespodzianką wróżącą pomyślność i szczęście. Najbardziej wytrwali zakończyli spotkanie tańcami przy przyjemnej dla ucha muzyce.


Andrzejki

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc i otwierał drzwi do nieznanej przyszłości. Dziś Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się Pszczółki i Żabki. W piątek, 29 listopada w przedszkolu zorganizowano tradycyjne Andrzejki. Na uroczystości dzieci dowiedziały się różnych rzeczy na temat swojej przyszłości, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny unikać. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

28.11.2013

W KRAINIE CZARÓW I WRÓŻB

– spotkanie andrzejkowe z uczniami Szkoły Podstawowej

Uczniowie klasy 3G wraz ze swoja wychowawczynią zaprosili Starszaków na spotkanie z okazji "Andrzejek". Chętnie z niego skorzystaliśmy i w czwartek 28 listopada, zaraz po śniadanku wybraliśmy się w odwiedziny do gościnnej podstawówki. Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy i integrację dzieci. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

27.11.2013

Przedszkolaki złożyły wizytę w aptece

Grupa "Motylki" wraz z Panią Paulą udała się do apteki. Cel wizyty to zapoznanie z pracą farmaceuty. Kierowniczka apteki, która oprowadziła nas po aptece i opowiedziała nam o pracy farmaceuty. Dzieci zobaczyły, jakie pomieszczenia znajdują się w aptece i co jest w nich przechowywane. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się, jakie lekarstwa kupuje się w aptece, które leki są bez recepty, a które można kupić tylko na receptę. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia jak robi się lekarstwa w aptece i jakie urządzenia są do tego potrzebne. Pani magister farmacji w sposób niezwykle ciekawy przybliżyła dzieciom charakter pracy farmaceuty. Przypomniała wszystkim, że lekarstwa dzieci mogą brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej i po wizycie u lekarza. Na koniec pogadanki wszystkie dzieci otrzymały upominki. Serdecznie dziękujemy! Po powrocie do przedszkola utrwaliliśmy wszystkie zdobyte wiadomości ćwicząc bandażowanie i sprawdzając bicie serca na swoich kolegów przy pomocy stetoskopu.

11.2013

Bieczna droga do przedszkola

Odprowadzanie dziecka do przedszkola jest doskonałą okazją do wyrobienia właściwych nawyków i kształtowania postaw związanych z bezpiecznym poruszaniem się po ulicach i drogach. Zwracajmy więc uwagę na podstawowe zasady, których przestrzeganie może w przyszłości uchronić dziecko przed wypadkiem:
• Na ulicy trzymamy dziecko za rękę tak, aby szło od wewnętrznej strony chodnika,
• Przekraczamy jezdnię wyłącznie w miejscach wyznaczonych,
• Aby przejść przez ulicę, zatrzymujemy się na chodniku w bezpiecznej odległości od jezdni.
Na każdym przejściu zawsze upewniamy się, czy możemy wejść na jezdnię.

25.11.2013

Świąteczne wypieki w grupie starszaków

"Na jednej gałązce
Piernikowe ludki,
A na innej siedzą
Małe krasnoludki.

Pajacyk, kogucik
maleńkie serduszka,
chrupiące ciasteczka
pachnące jabłuszka.

Wkoło tańczą dzieci,
kolędy śpiewają,
na choince świecidełka
radośnie wieszają."

Grupa "Motylków" powoli przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Cała grupa wspólnie piekła pierniczki, którymi poczęstujemy naszych gości podczas Jasełek. Pani Paula i Pani Wiola Przygotowały ciasto, które dzieci dzielnie rozwałkowywały wspólnymi siłami. Przedszkolaki wybrały sobie wzory foremek i z wielkim zapałem wycinały wzory przyszłych słodkości. Podczas pieczenia pierniczków w przedszkolu unosił się cudownie aromatyczny zapach, który napawał wszystkich świąteczną atmosferą.

25.11.2014

Teatr w przedszkolu - KRÓLOWA ŚNIEGU

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów krakowskiego Teatru "Art.-re". Aktorzy wprowadzili dzieci w świat fantazji i wyobraźni w przedstawieniu pt. "Królowa Śniegu". Dzięki obejrzanej inscenizacji mali widzowie mieli możliwość zapoznania się z wartościami takimi jak: dobro, piękno, sprawiedliwość i prawda. To wspaniałe przestawienie aktywizowało małych przedszkolaków do wspólnej zabawy. Dzieci zachwycone były barwnymi kostiumami oraz bogatą scenografią, która w pełni oddawała baśniową atmosferę. Gra aktorów została nagrodzona dużymi brawami.

25.11.2013

Dzień Pluszowego Misia u Pszczółek i Żabek

Mięciutkie, puchate, duże i małe, czarne, brązowe i kolorowe-pluszowe misie. Ich właściciele - przedszkolaki z grupy Pszczółki i Żabki, zabrali je ze sobą na zajęcia, by uczestniczyć wspólnie w kolejnych urodzinach pluszowego misia. Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które zostało ustanowione 25 listopada 2002 roku. Pierwszy miś maskotka powstał ponad sto lat temu i od tamtej pory jest jedną z ulubionych zabawek dzieci. Przedszkolaki również kochają pluszowe misie. Dlatego był to bardzo miły dzień w przedszkolu. Na zajęciach dzieci dowiedziały się jak powstał pluszowy miś, zatańczyły do piosenki "Jadą, jadą misie", układały puzzle z podobizną filmowych misiów, a na koniec wykonały prace plastyczne.

22.11.2013

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

I znów obchodzimy święto Pluszowego Misia! "Miękki, puchaty i taki z łatką". 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, "bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie oraz inne przytulanki opanowały grupę Motylków. Dzieci przybyły ze swoimi małymi pupilami, żeby bawić się, świętować i uczyć. Gimnastyka z pluszakami i gorące rytmy Misio-disco. Konkursy i zagadki. Aktywność plastyczna o misiowej tematyce oraz czytanie tekstów i bajek, czyli Misie w literaturze. Tak świętowaliśmy w piątek (22.11.2013) ten wyjątkowy dla dzieci Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu.

21.11.2013

II CZŁUCHOWSKIE POWIATOWE TARGI PRACY I EDUKACJI

21 listopada gościliśmy na Powiatowych Targach Pracy, które zostały zorganizowane w Zespole Szkół Technicznych w Człuchowie. Mogliśmy tam zaprezentować to czego nauczyliśmy się w przedszkolu. Motylki zaśpiewały piosenkę o straży pożarnej, a także zatańczyły taniec piratów. Wiktoria jako najodważniejsza z grupy dzieci powiedziała wierszyk pt. "A jak będę dorosła". Po występach mieliśmy czas na zabawą z naszą Panią Dyrektor, a także starszymi kolegami z Zespołu Szkół Technicznych, którzy bardzo mile nas przyjęli. Na zakończenie Targów zostały wręczone dzieciom piękne dyplomy oraz drobne upominki. To była dla nas wspaniała lekcja! Dziękujemy!


15.11.2013

Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Bohaterowie wierszy Juliana Tuwima"

Dziś w Klubie Czytelnika człuchowskiej biblioteki odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Wypożyczalnię dla dzieci pod hasłem: "BOHATEROWIE WIERSZY JULIANA TUWIMA". Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło aż 190 prac. Musimy przyznać, iż obrady komisji były bardzo burzliwe, a wybór laureatów niezwykle trudny. Wszyscy zwycięscy otrzymali nagrody książkowe. Z naszego Przedszkola wyróżnieni zostali: Wiktor Warsiński (gr. Motylki), oraz Roksana Bednarz (gr. Pszczółki).

13.11.2013

Dzień NIEBIESKI - SMUTEK

Gdyby porównać nasze życie do żaglowca,
to emocje byłyby wiatrami.
Nagła zmiana wiatru wprawia żagle w łopot,
brak wiatru spowalnia ruch i sprowadza martwą ciszę,
zaś jego nadmiar może rzucić statek na skały.
Na naukę umiejętnego żeglowania nigdy nie jest za późno.

13.11.2013r. obchodziliśmy w przedszkolu dzień NIEBIESKI, który oznacza w naszym kalejdoskopie uczuć SMUTEK. Tego dnia dzieci uczyły się doceniać znaczenie pomagania sobie nawzajem, rozwijały uczucia poprzez stwarzanie różnych sytuacji oraz starały się zrozumieć wartość koleżeństwa, dobroci, uczciwości i obowiązkowości.

30.10.2013

BAL U PANI JESIENI

W środę 30.10.2013 r. w grupie starszaków odbył się Bal Jesieni pod nazwą „Dyskoteka z Leśnym Duszkiem”. Do przedszkola przybyła Pani Jesień, która z wielką radością uczestniczyła w balu. W naszym przedszkolu wszystkie dzieci wiedzą, że z jesienią różnie bywa. Często padają deszcze, wieje silny wiatr a na dworze robi się coraz zimniej. Jednak barwy jesieni są bardzo piękne i mogą nam podarować wiele przyjemności. Zwłaszcza gdy wykorzystamy je podczas jesiennego balu. W dniu balu "Motylki" przyszły do przedszkola ubrane w kolorach jesieni. Pani Paula przygotowała ciekawe konkursy i zabawy w których z chęcią brały udział wszystkie dzieci. A co najważniejsze wszystkim dopisywał świetny humor. I te przepiękne, barwne, jesienne ubrania … popatrzcie sami.

28.10.2013

Pasowanie na przedszkolaka

Do rodzinki przedszkolnej dołączyło dwanaścioro dzieci z grupy Pszczółki i Żabki. Dzieci, które wcześniej uczęszczały do przedszkola przygotowały program artystyczny. Zaśpiewały piosenki i recytowały wierszyki. W obecności rodziców, koleżanek, kolegów, nauczycieli oraz Pani Dyrektor dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie: „O przyrodzie pamiętać,
Chronić drzewa i zwierzęta,
Radość i dumę rodzicom przynosić,
Dobrze się uczyć,
Nigdy nie psocić,
Wyrosnąć na zucha i przedszkolaka grzecznego.”
Dzieci wielkimi brawami zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Zaśpiewały z radością piosenkę „Pszczółki”. Uroczystość zakończyła się słodkim i poczęstunkiem małym upominkiem dla wszystkich dzieci.

25.10.2013

WIZYTA W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM

Wiek przedszkolny to okres, w którym dzieci bardzo chciałyby mieć zwierzątko, takie do przytulania i do kochania. O tym, że zwierzę w domu to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek, dzieci mogły się dowiedzieć podczas wycieczki do sklepu. W dniu 25.10.2013 r., 5 i 6-latki z grupy ,"Motylki’" wraz ze swoimi paniami wybrały się do sklepu zoologicznego. Dla dzieci była to ogromna frajda i przeżycie, móc zobaczyć zwierzątka oraz posłuchać ciekawostek z ich życia. Wycieczka była bardzo pouczająca i pełna niezapomnianych wrażeń. Teraz tylko trzeba wybrać się na taką wycieczkę z rodzicami, a może akurat uda się wrócić do domu z nowym przyjacielem.

22.10.2013

WIZYTA W SZKOLE - ŚWIĘTO CHLEBA

Grupa "Motylków" gościła w szkole. Zostaliśmy zaproszeni przez klasę 3c na święto chleba. Podczas specjalnych zajęć poznaliśmy tradycje i zwyczaje związane z chlebem oraz jego symbolikę. Mieliśmy także okazje śpiewać jesienne piosenki wraz z uczniami człuchowskiej podstawówki. Po smacznym poczęstunku z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do przedszkola, gdzie Pani Paula przeczytała nam kilka jesiennych wierszy z tomika stworzonego przez dzieci z klasy 3c.

22.10.2013

TEATRZYK KUKIEŁKOWY - STARSZY BRAT

W naszym przedszkolu zagościła Agencja Artystyczna Paula ze Słupska. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pod tytułem Starszy brat. Bajka opowiada historię zajączka, który pewnego dnia został starszym bratem i czuł się z tego powodu bardzo nieszczęśliwy i opuszczony przez wszystkich. Zajączek nie lubi swojej ślicznej siostrzyczki, pragnie być znowu jedynym synkiem rodziców. Kiedy jednak siostra poważnie zachorowała, okazało się, że jest gotów ruszyć w daleką i niebezpieczną drogę by ją ratować. W podróży przeżywa ciekawe i pouczające przygody, spotyka przyjazne mu i wrogie postacie. Żadne przeszkody nie są w stanie zawrócić śmiałka z drogi. Wszystko kończy się szczęśliwie, a zajączek otrzymuje kilka cennych rad.

10.2013

ŚWIATOWY DZIEŃ POCZTY

W związku z Dniem Łącznościowca starszaki wybrały się do Urzędu Poczty Polskiej. Celem spotkania było poszerzanie wiedzy na temat usług pocztowych wśród najmłodszych. Na zorganizowanym spotkaniu nasze przedszkolaki dowiedziały się krótkiej historii Poczty Polskiej oraz znaczka pocztowego, a także miały okazję zwiedzić urząd od tak zwanej podszewki.
Przedszkolaki serdecznie dziękują p. Naczelnik oraz pracownikom Urzędu Pocztowego w Człuchowie.

16.10.2013

KALEJDOSKOP UCZUĆ - RADOŚĆ

Czy trudno jest nam czasami zrozumieć siebie? Jesteśmy źli, smutni, radośni, czasami boimy się czegoś? Oto skutek pojawiających się emocji. To one sterują naszym życiem i czasami nie zdajemy sobie nawet sprawy z ich ogromnego wpływu na nasze postępowanie.
16 października odbyły sie pierwsze zajęcia z cyklu "kalejdoskop uczuć. Tego dnia patronował nam kolor różowy - szczęście. Przez cały dzień dzieci uczyły się dostrzegania drobnych radości i sukcesów a także nauczyły się wyrażać swoją radość oraz wywoływać uśmiech na twarzach swoich kolegów i koleżanek. 
Podczas całego różowego dnia nie zabrakło dobrej zabawy i uśmiechu na naszych twarzach.
Za miesiąc kolor NIEBIESKI !!!

10.2013

WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW

Muzeum w magiczny sposób przeniosło nasze dzieci w czasie i przestrzeni do XVI wiecznej piernikarni. Pośród zapachów kardamonu, imbiru i kory cynamonowej przedszkolaki miały okazję własnoręcznie upiec pierniki według średniowiecznej receptury. Dzieci pieczołowicie wyrabiały ciasto, które później umieszczały w ozdobnych formach, aby na koniec ciasto trafiło do pieca. Brzdące p słuchając Toruńskich legend i opowieści czekały na gotowy wypiek, który mogły zjeść na miejscu lub zabrać ze sobą na pamiątkę.

15.10.2013

Pieczenie pierników przez Pszczółki i Żabki

Któż z nas nie lubi pierników? Aby poznać historię, sposób wykonania i recepturę, odbyliśmy wycieczkę do Muzeum w Człuchowie, gdzie można było obejrzeć wystawę oraz wziąć udział w lekcji edukacyjnej "Świat toruńskiego piernika". W świat pierników wprowadziła nas pani przewodnik. Zapoznała nas z dziejami tradycyjnego wypieku, a także legendami mu poświęconymi. Z zaciekawieniem poznaliśmy ekspozycję ukazującą różne etapy produkcji i sprzedaży toruńskiego przysmaku, która została umieszczona w stylizowanym żaglowcu handlowym. Obejrzeliśmy kolekcję form piernikowych, naczynia, pamiątki cechowe, a także sprzęt należący do sklepu sprzed 100 lat-XIX – wieczna kasa, waga, odważniki. Dodatkową atrakcją było pieczenie pierników. Otrzymaliśmy gotowe ciasto-specjał, w którego skład wchodzą przyprawy takie jak: pieprz, goździki, gałka muszkatołowa, cynamon, imbir oraz płynny miód. Każdy otrzymał kawałek ciasta z którego zrobił swój własny piernik. Sprawnie dawaliśmy sobie radę z wałkowaniem ciasta, ułożeniem na formę i odciśnięciem. Po paru minutach pierniki były gotowe. Obdarowani wróciliśmy do przedszkola.

14.10.2013

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień 14 października to Święto Edukacji Narodowej obchodzone przez pracowników oświaty i uczniów w całym kraju. Również najmłodsi mieszkańcy Człuchowa  z Przedszkola Motylek przygotowali z tej okazji dla swoich Pań miłe niespodzianki.
Dzieci na uroczystej akademii zaprezentowały okolicznościowe wiersze i piosenki. Nie mogło zabraknąć także podziękowań za dotychczasową pracę, życzeń kolejnych sukcesów i kwiatów ze strony dzieci kierowanych do wszystkich pracowników placówki.

10.2013

Jesienne spacery Żabek i Pszczółek

Przedszkolaki z Przedszkola Motylek powitały jesień wycieczką do pobliskiego Parku Luizy w Człuchowie. Tegoroczne, słoneczne dni jesienne sprzyjały spacerom alejkami drzew. Dzieci podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną jesienią: opadające z drzew kolorowe liście, ozdobne trawy i krzewy. Malownicze brzozy, sosny, buki
i wierzby urzekły maluchy swoimi barwami. Dzieci zbierały „jesienne skarby” - liście, kasztany, żołędzie, kawałki kory itp. Przez wiele jesiennych tygodni mają być one ozdobą i materiałem do prac na zajęciach.

10.2013

Jak pięknie jest w parku

I stało się … nadeszła piękna, złota polska jesień. Wykorzystaliśmy to i wspólnie z dzieciakami wyruszyliśmy na przechadzkę do pobliskiego parku.
Na spacerze wolno nam wszystko - rozrzucać i kopać liście, nurkować za kasztanami, biegać i skakać, urządzać i robić to wszystko, na co mamy ochotę.

26.09.2013

W ZACZAROWANEJ KRAINIE BAŚNI WIOLETTY PIASECKIEJ

26 września 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie odbyło się  spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką, autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Podczas spotkania Pani Wioletta złapała świetny kontakt z dziećmi, opowiadała o swoich książkach oraz doskonale modelowała głosem przedstawiając jeden ze swoich teatrzyków. Każde dziecko otrzymało wróżbę na przyszłość, na co dzieci reagowali śmiechem i oklaskami.

25.09.2013

Czy ziemniak to warzywo? Wycieczka do sklepu owocowo - warzywnego

O tym, że owoce i warzywa są smaczne i zdrowe wiedzą już przedszkolaki. 25.09.2013 r. dzieci z grupy Motylki w związku z realizowanymi tematami "Warzywa w koszyku" i "Jesień w sadzie" odwiedziły sklep warzywny. Pani sprzedawczyni zaprezentowała dzieciom przeróżne owoce i warzywa. Zarówno takie, które możemy spotkać w polskich sadach, czy w ogrodach, ale również te egzotyczne. Nasze przedszkolaki wykazały się dobrą ich znajomością, świetnie odgadywały nazwy owoców i warzyw. 
Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły pani upominek, zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia, a pani sprzedawczyni obdarowała je słodziutkimi śliweczkami.

20.09.2013

KUCHCIKOWO I KLUB MAŁYCH ODKRYWCÓW

Na terenie naszego przedszkola rozpoczęły się zajęcia dodatkowe, które są nowością w naszej ofercie. Są to zajęcia w Klubie Małych Odkrywców, które prowadzi pan Marek Stosik oraz warsztaty kulinarne „Kuchcikowo” prowadzone przez panią Dyrektor Katarzynę Stosik oraz szefową kuchni przedszkolnej panią Elę Brauer.

Na pierwszych zajęciach w KLUBIE - chłopcy z panem Markiem sprawdzali czy statek może zatonąć,
a grupa małych kucharzy w „Kuchcikowie” samodzielnie piekła babeczki

19.09.2013

TEATRZYK - KOPCIUSZEK

Gościliśmy Studio Małych Form Scenografii i Reżyserii "ARRT-RE" z Krakowa. Motylki, Pszczółki i Żabki wraz z wychowawczyniami zgromadziły sie w jednej z sal przedszkola, aby obejrzeć spektakl pt. "Kopciuszek".
Przedstawienie to sceniczna adaptacja jednej z najbardziej znanych i lubianych baśni dla dzieci. Mali widzowie w wielokrotnie zmieniającej się scenerii śledzili losy Kopciuszka, biorąc jednocześnie aktywny udział w przedstawieniu. Lekka forma wspólnej zabawy i współtworzenia spektaklu sprawiła naszym przedszkolakom ogromną frajdę i radość. Po raz kolejny dzieci przekonały się, że przez dobroć, uczciwość i pracowitość można odmienić swój los.

    
14.09.2013

BĄDŹMY OSTROŻNI !

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani policjant, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się w ruchu drogowym. Następnie przedszkolaki wykazały się wiedzą, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki w skupieniu słuchały rad i wskazówek, a następnie zadawały gościowi pytania dotyczące jego pracy, umundurowania i wyposażenia. Na zakończenie wizyty przedszkolaki podziękowały  pani  i nagrodziły ją piosenką oraz dużymi brawami.
Serdecznie dziękujemy pani policjant, że znalazła czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

07.09.2013

Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry

Miejska Biblioteka Publiczna i Przedszkole Motylek w Człuchowie przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro”.
Spotkajmy się 7 września 2013 r. o godzinie 10:00 na Rynku Miejskim w Człuchowie.
Do czytania utworów Aleksandra Fredry przystąpili przedstawiciele władz miasta, uczniowie człuchowskich szkół, przedstawicieli instytucji, seniorów, bibliotekarzy, czytelników biblioteki oraz wszystkich chętnych mieszkańców.
Był również szereg atrakcji dla dzieci, m.in.: malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, pogadanki, kolorowanki i wyklejanki, zagadki, konkursy na najciekawszą ilustrację – a wszystko to nawiązujące do wierszy Aleksandra Fredry. Dziećmi zajmowały się Panie z naszego Przedszkola. Pani Anna Mindak oraz Paula Stachowicz.
Całość poprowadzili pracownicy biblioteki ubrani w stroje z epoki.

28.08.2013

Festyn Integracyjny

W naszym przedszkolu odbył się Festyn Integracyjny "Baw się razem z nami - my na Ciebie czekamy".
Przedszkolaki i żłobkowe maleństwa miały okazję oprowadzić swoich nowych kolegów i koleżanki po przedszkolu. Zaprezentowały się również w krótkim występie artystycznym, a później wraz z nowymi dziećmi bawiły się wesoło przy muzyce.
Wszystkie dzieci i rodzice wykazali się sprawnością fizyczną i talentem plastycznym w konkurencjach przygotowanych przez nauczycielki. 
Było to wspaniale spędzone przedpołudnie.