CE

Przejdź do Żłobka Delfinek Przejdź do Akademii Przedszkolaka

Z życia przedszkola

Wydarzenia z poprzednich lat
25.06.2015

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE PSZCZÓŁKI

W dniu 25 czerwca 2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4latków świętowały uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Dzieci zaprezentowały program artystyczny po którym nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i upominków. W ciągu całego roku dbano o wszechstronny rozwój dzieci. Czas w przedszkolu bardzo szybko minął na zabawie i ciekawych zajęciach. Nadeszła pora odpoczynku. Wszystkim przedszkolakom życzymy słonecznych wakacji.

11.06.2015

WYCIECZKA DO PARKU OWADÓW

W czwartek 11 czerwca Pszczółki uczestniczyły w wycieczce do Parku Owadów w Lubnicy. Dzieci mogły podziwiać owady – giganty na ścieżce edukacyjno – rekreacyjnej. Dowiedziały się kilku ciekawostek na temat małych zwierzątek tak często przez nas niezauważanych. Dzieciom bardzo podobały się olbrzymie owady. Po zwiedzaniu nadszedł czas na zabawę. Dzieci świetnie się bawiły na placu zabaw, skakały na trampolinie, zamku dmuchanym itp. Wycieczka była bardzo udana.

03.06.2015

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU - SPARTAKIADA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbyła się wielka „Spartakiada” – w myśl której odbyły się zawody sportowe z udziałem wszystkich naszych przedszkolaków z grupy Motylki, Żabki i Pszczółki. Olimpiada umożliwiła dzieciom prezentację swoich umiejętności sportowych i zasad bezpiecznego kibicowania wg. idei „fair play”. Zasada ta powinna nam wszystkim towarzyszyć nie tylko podczas imprez sportowych ale również w życiu codziennym. Dzieci wykazały się ogromną sprawnością fizyczną, wytrwałością oraz nauczyli się znosić drobne potknięcia i niepowodzenia. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i pucharami. Oprócz różnych konkurencji sportowych nie obyło się bez dodatkowych atrakcji takich jak puszczanie wielkich baniek i zajadanie przepysznych lodów i cukierków.

25.05.2015

DZIEŃ MAMY

W grupie "Pszczółki", odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci przygotowały dla swoich Mam program artystyczny. Odświętnie ubrane, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. W wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale odgrywały swoje role. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom laurki. Po części oficjalnej, był czas na wspólną zabawę. Mamy bawiły się w kalambury, rywalizowały przy znanej zabawie z krzesełkami, próbowały swoich sił przy chuście animacyjnej. Zabawa była przednia, a my wszyscy zadowoleni.

22.05.2015

KOZIOŁEK NIEMATOŁEK

22 maja w Przedszkolu „Motylek” odbył się spektakl teatralny dla dzieci pt. „Koziołek Niematołek” w wykonaniu Teatru ART-RE z Krakowa. Spektakl ten oparty był na motywach książki Kornela Makuszyńskiego „Koziołek Matołek”. Tym razem mądry Koziołek Niematołek wyruszył w świat, zabierając ze sobą dzieci. Zwiedzali Afrykę, Azję, Amerykę Północną i Grenlandię. Razem poznawali kulturę, obyczaje i języki odwiedzanych krajów. Celem spektaklu było pokazanie różnorodności w kulturze świata. Gromkimi brawami dzieci podziękowały aktorom za ciekawe przedstawienie i wspólną zabawę i radość.

14.05.2015

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE DZIEŃ 4

Czwartego dnia całe Przedszkole Motylek przemaszerowało przez miasto z hasłem „Bezpieczny przedszkolak”, podczas przemarszu przedszkolaki propagowały bezpieczeństwo. Przemarsz zakończył się rynku miejskim, gdzie na dzieci czekała Straż Miejska z niespodzianką. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfika pracy strażników oraz obejrzeć z bliska samochód służbowy Straży Miejskiej. Każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę znaczek odblaskowy. Po spotkaniu dzieci z grupy starszej wybrały się do gabinetu stomatologicznego „Uśmiechnij Się”. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o ząbki, by były zawsze piękne i zdrowe. Na koniec każdy przedszkolak osobiście przekonał się, na czym polega praca stomatologa. Dzielne i te mniej dzielne przedszkolaki otrzymały piękne nagrody. Po powrocie do przedszkola w każdej grupie odbyło się uroczyste zakończenie akcji „Bezpieczne Przedszkole”. Dzieci otrzymały medale „Bezpiecznego Przedszkolaka” oraz znaczki na lusterka do samochodu. Cała akcja zakończyła się odśpiewaniem hymnu „Bezpiecznego Przedszkola” i wspólnym zdjęciem.

13.05.2015

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE DZIEŃ 3

Podczas trzeciego dnia akcji Bezpieczne Przedszkole starszaki wybrały się na spotkanie do biblioteki miejskiej. Pani Irenka przygotowała dla nich opowiadanie G. Kasdepke „Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu”. Z założenia dom powinien być miejscem bezpiecznym dla jego mieszkańców. Jednak żeby tak było trzeba dowiedzieć się, na co warto zwracać uwagę i czego unikać, aby nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. Po przeczytaniu książeczki dzieci odbyły pogadankę z panią Irenką na temat bezpiecznego zachowywania się dzieci w domu, a na zakończenie przypieczętowały rozmowę pięknymi rysunkami. Po powrocie do przedszkola wraz z panią Paula przypominały sobie zasady bezpiecznego poruszania się podczas spacerów i zabaw na placach. Dzieci z grupy młodszej wzięły udział w konkursie pt. „Światła drogowe”. Dzieci musiały wykazać się znajomością znaków drogowych, i podstawowych przepisów ruchu drogowego. Maluchy nie miały z tym najmniejszego problemu i wszystkie zgodnie z regułami konkursy zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem.

12.05.2015

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE DZIEŃ 2

12 maja dzieci z grupy młodszej miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Człuchowie. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Grupa starszaków spotkała się w przedszkolu z panią dietetyk. Pani Dorotka, opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. Następnie zapoznała dzieci z piramidą żywienia, do której przedszkolaki przypinały produkty - od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowszych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Starszaki po południu wraz ze swoją panią bawiły się w zabawę tematyczną " Wizyta u doktora". W ten sposób miały okazję kształtować umiejętności odgrywania ról w zabawach parateatralnych posługując się mową, mimiką, gestem i rekwizytami.

11.05.2015

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE DZIEŃ 1

Pierwszego dnia programu dzieci z grupy Pszczółki odbyły spotkanie z ratownikiem medycznym Panem Andrzejem Haziak. Dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Dzięki temu wiedzą, że nie należy bać się udzielać pomocy i potrafią zrobić to w sposób prawidłowy. Po spotkaniu dzieci z grupy młodszej rozpoczęły zabawy o tematyce „bezpieczne przejście dla pieszych”, po których wybrały się na spacer na skrzyżowanie niedaleko przedszkola. Obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Aby było dzieci bardzo dobrze widać każdy z nich miało założoną kamizelkę, która nawet z daleka jest bardzo dobrze widoczna. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych. Podczas wycieczki Pszczółki mogły również utrwalić zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną. Szczęśliwe i zadowolone z siebie wróciły bezpiecznie do przedszkola. Grupa Motyli wraz z Paniami Paulą i Ewą udała się do apteki. Cel wizyty to zapoznanie z pracą farmaceuty. Kierowniczka apteki, oprowadziła nas po tym tajemniczym miejscu i opowiedziała nam o pracy farmaceuty. Dzieci zobaczyły, jakie pomieszczenia znajdują się w aptece i co jest w nich przechowywane. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się , jakie lekarstwa kupuje się w aptece, które leki są bez recepty, a które można kupić tylko na receptę. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia jak robi się lekarstwa w aptece i jakie urządzenia są do tego potrzebne. Pani magister farmacji w sposób niezwykle ciekawy przybliżyła dzieciom charakter pracy farmaceuty. Przypomniała wszystkim, że lekarstwa dzieci mogą brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej i po wizycie u lekarza. Na koniec pogadanki wszystkie dzieci otrzymały upominki. Serdecznie dziękujemy! Po powrocie do przedszkola utrwaliliśmy wszystkie zdobyte wiadomości ćwicząc bandażowanie i sprawdzając bicie serca na swoich kolegów przy pomocy stetoskopu.

29.04.2015

RATUJMY NASZĄ PLANETĘ

29 kwietnia Pszczółki (3 – 4 latki) wystąpiły z przedstawieniem „Ratujmy naszą planetę” przygotowanym w ramach zajęć teatralnych. Nasze maluszki włożyły w przygotowania wiele wysiłku, wytrwale ucząc się swoich ról, ruchu scenicznego oraz układów tanecznych. Warto było, bo występ został nagrodzony gromkimi brawami rodziców.

22.04.2015

DZIEŃ ZIELONY - DOBROĆ

Słoneczna środa 22.04.2015r. była w naszym przedszkolu dniem zielonym, podczas którego na dzieci czekało wiele przeżyć i atrakcji. Wspólnie z dziećmi tego dnia:

1. „poszukiwaliśmy” koloru zielonego w przedszkolnym otoczeniu;

2. odkrywaliśmy zielone przedmioty z koszyka;

3. mieliśmy zabawy muzyczne, ruchowe i plastyczne z kolorem zielonym;

4. mieliśmy zielony akcent w naszym ubiorze;

5. a także częstowaliśmy się zielonymi cukierkami.

Zielony dzień był ostatnim dniem z cyklu „Kalejdoskop uczuć” w naszym przedszkolu.

04.2015

„POLAK MAŁY” - PRZEDSZKOLAKI UCZĄ SIĘ PATRIOTYZMU

Kształtowanie świadomości narodowej powinniśmy zacząć od najmłodszych. Dzieci wzbogacają przez to swoją wiedzę historyczną, słownictwo, ale przede wszystkim się świetnie bawią. Nauka przez zabawę daje najlepsze efekty. – Ojczyzną dla dziecka w wieku przedszkolnym jest własny dom, rodzeństwo, jak również koledzy z grupy, sąsiedzi. Stopniowo krąg ten się rozszerza poprzez uświadamianie dzieciom, że jesteśmy mieszkańcami Człuchowa, że mieszkamy w Polsce – jest to nasza ojczyzna.

02.04.2015

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz promowanie wartościowej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Z tej okazji dzieci odwiedziły przedszkolną bibliotekę i poznały podstawowe zasady zachowania w bibliotece. Miały również okazję obejrzenia ulubionych książek.

01.04.2015

ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

1 kwietnia do naszego przedszkola przykicał zajączek. Dzieci bardzo na niego czekały. Och ile było radości, kiedy dzieci zauważyły paczuszki z łakociami. Dziękujemy Ci zajączku! Zapraszamy za rok!

27.03.2015

MASA PAPIEROWA

Dzieci z grupy Pszczółki bardzo lubią poznawać różne techniki plastyczne. Jako, że zbliżają się święta wielkanocne postanowiliśmy przygotować z tej okazji wielkie jajko wykonane właśnie z masy papierowej. Pracy mieliśmy przy tym bardzo dużo, ale zabawy jeszcze więcej. Sami zobaczcie efekty naszej pracy.

25.03.2015

DZIEŃ POMARAŃCZOWY

W dzień 25 marca, w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień pomarańczowy". Wszyscy byli dla siebie bardzo mili, uśmiechnięci i służyli innym pomocą... Najpierw się witaliśmy podczas zabawy "ludzie do ludzi". Witaliśmy się rączkami, kolankami, noskami a nawet brzuszkami... Później były zabawy z chustą animacyjną, czyli to co dzieciaczki bardzo lubią.  Na koniec  przyszedł czas na coś pysznego, czyli ciasto
z brzoskwiniami i pomarańczową galaretką, które nazwaliśmy "pomarańczowym ciastem". Każdy chętny zaangażował się w przygotowania.
1. Na dnie blachy układaliśmy biszkopty.
2. W wysokim naczyniu ubijaliśmy śnieżkę z pomarańczową galaretką.
3. Gotową masę wylewaliśmy na wcześniej ułożone biszkopty i wyrównaliśmy. 
4. Później układaliśmy brzoskwinie pokrojone w plasterki. 
5. Gotowe ciasto zanieśliśmy do lodówki i czekaliśmy, aż galaretka się zastygnie. 
Następnego dnia nasze ciasto było gotowe. Pycha!

20.03.2015

WITAMY WIOSNĘ

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który zarówno wszystkie dzieci jak również dorośli czekają z wielką niecierpliwością. Pierwszy dzień wiosny wypadł w tym roku w sobotę, więc my świętowaliśmy już 20 marca. Jak co roku w tym dniu w naszym przedszkolu jest bardzo wesoło i kolorowo. Najstarsza grupa przygotowała dla przedszkolaków barwną inscenizację pt. "Witaj Wiosenko". Podczas występu zagościła długo oczekiwana Pani Wiosna. Na zakończenie wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym barwnym korowodzie w pobliżu przedszkola, z marzanną i bałwanem Olafem, by wyrazić swą radość z przyjścia nowej pory roku. Uczestnicząc w wiosennym pochodzie dzieci śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały jej oznak w przyrodzie. Wszystkie dzieci uśmiechnięte i radosne wróciły do przedszkola.

03.2015

NIEDŹWIEDŹ - STRAŻNIK LASU

Po raz kolejny dostaliśmy zaproszenie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie. Tym razem czekał na nas teatrzyk z Krakowa w którym przedszkolaki mogły same uczestniczyć. Była to świetna zabawa a jednocześnie wszyscy dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w lesie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

03.2015

SZUKAMY OZNAK WIOSNY

Wiosna to najpiękniejszy okres w ciągu roku. Budzi się życie, robi się ciepło, rozkwitają pierwsze kwiaty i budzi się zieleń. Dzisiaj była piękna pogoda, więc udał nam się spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Jutro na zajęciach będziemy "budzić misia z zimowego snu", bo już wiemy że wiosna nadchodzi...

18.03.2015

WIELKIE MALOWANIE KREDĄ

Czasami kartka papieru, czy nawet tablica przedszkolna to za mało, na odkrycie prawdziwych talentów, które drzemią w dzieciach. Dlatego postanowiliśmy dać im prawdziwie wielki format- chodnik przedszkolny oraz skrzynkę kolorowej kredy. Dzieciaki od razu zabrały się do tworzenia swoich dzieł. Wspólny efekt był zaskakujący! Nasz na co dzień szary chodnik wyglądał jakby go ktoś nakrył pięknym kolorowym dywanem! I tak niewiele trzeba by wokół nas było jeszcze piękniej, a w serduszkach dzieci weselej!

04.03.2015

DZIEŃ ŻÓŁTY

Tego dnia w naszej grupie "królował" kolor żółty. Nasze mamy postarały się aby każde z dzieci ubrane było w tym kolorze. Do "Krainy koloru żółtego" zaprosiło nas słoneczko. Razem z nim bawiliśmy się w odnajdywanie i przeliczanie przedmiotów w tym kolorze. Sprawdzaliśmy czy słonko może rozpuścić czekoladę. Rozwiązywaliśmy zagadki wymyślone przez słonko. Sprawdzaliśmy co się stanie jeśli zmieszamy farbę żółtą z niebieską. Na końcu wykonaliśmy portrety słoneczka. W nagrodę za dobrze wykonane zadania słoneczko przygotowało dla nas żółty, zdrowy posiłek.

20.02.2015

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

20 lutego grupa starszaków obchodziła "Światowy Dzień Kota". Tego dnia zagościły w naszej sali koty, kocury, kociaki.  Po prostu cały koci świat. Dzieci poznawały, jakie naprawdę są koty, co lubią jeść i jakie lubią zabawy. Same miały okazję poczuć sie jak małe kociaki.
Motylki i Żabki uczestniczyły w konkursach kocich sprawności. Sprawdzały, który kotek wypije pierwszy mleko przez słomkę, sprawnie zwijały kłębki wełny i rozpoznawali z jakiej bajki uciekły wszystkim znani koci bohaterowie.
Wszystkie dzieci, jak prawdziwe koty są sprytne, mądre, uważne – wykazały się doskonałymi kocimi umiejętnościami.
Koty jako sprytne i miłe zwierzaki z pewnością zasługują na swój dzień.
Nasz Dzień Kota w przedszkolu był pełen radości.

18.02.2015

SIOSTRA ŁYŻKA, BRAT WIDELEC – ONA GRUBA ON CHUDZIELEC

18 lutego 2015r. starszaki wybrały się na wycieczkę do kuchni. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć „tajemnicze” sprzęty do przygotowywania posiłków. Pani kucharka pokazała dzieciom, jak wyglądają wieeelkie kotły, w których była gotowana pyszna zupa. Kolejną atrakcją i wielkim zaskoczeniem dla maluszków były ooogromne patelnie do smażenia oraz baaardzo duże garnki. Dzieci zobaczyły również inne sprzęty kuchenne - wielką chochlę, czy maszynki do mielenia. Dzięki wizycie w przedszkolnej kuchni dowiedziały się, na czym polega praca kucharki oraz w jaki sposób są przygotowywane tak smakowite posiłki. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały Pani kucharce za wizytę w kuchni oraz wręczyły upominek. Po powrocie do przedszkola każde dziecko wycięło z kolorowego papieru ozdobną serwetkę i przygotowało stolik dla gościa.

18.02.2015

MAMY ZWIERZĄTKO

18 lutego Motylki i Żabki wraz z Paniami odwiedziły sklep zoologiczny :) Po co? A no właśnie po to, by nabyć tam zwierzątko, które odtąd miało stać się pupilem przedszkolnym :) Wybór był trudny, ale decyzja zapadła! I tak oto staliśmy się właścicielami pewnej przepięknej rybki. Opiekujemy się nią wszyscy razem, ucząc się przy tym systematyczności i odpowiedzialności, a ona odpłaca się, dając nam niezwykle dużo radości!

16.02.2015

CUDOWNA LAMPA ALLADYNA

Baśnie, bajki i legendy zawsze przenoszą nas w niezwykły świat smoków, czarodziejów, książąt oraz dobrych i złych władców. Aby znaleźć się właśnie w takim zaczarowanym świecie, 16 lutego gościliśmy po raz kolejny w przedszkolu aktorów ze studia małych form teatralnych. Barwna scenografia, kolorowe kostiumy, a także ciekawe rekwizyty pokazały nam pełne uroku, czarów i magii życie oraz przygody ubogiego Aladyna i ducha z zaczarowanej lampy.
Wszyscy bardzo polubiliśmy dobrodusznego chłopca, który dzięki przyjaźni z Dżinem osiągnął szczęście i poślubił ukochaną księżniczkę – córkę sułtana. Niezapomniany nastrój przedstawienia, który sami współtworzyliśmy pomagając Aladynowi podczas jego wyprawy, na długo zapisze się w naszej pamięci. Ta baśniowa opowieść pozwoliła nam, chociaż po części, poznać bardzo oryginalną i niezwykłą kulturę Dalekiego Wschodu oraz sprawiła, że wszyscy doskonale się bawiliśmy.

16.02.2015

PRZEDSZKOLAKI GOTUJĄ

16 lutego dzieci z grupy Pszczółki spędziły czas na zajęciach kulinarnych piekąc pizze. Oczywiście na początku należało wyrobić ciasto z takich składników jak: woda, sól, mąka, olej i drożdże.
Następnie z szynki, pomidorów i sera układały swoje kompozycje. Wszyscy z niecierpliwością czekali, aż pizza będzie gotowa, aby móc ją skonsumować. Niektórzy zajadali kawałki pizzy z serem, pomidorami  i szynką, inni preferowali pizzę z samym serem.
Ten dzień spędziliśmy na wspólnym gotowaniu i jedzeniu własnych wypieków.

13.02.2015

WALENTYKI

Dzień 14 lutego obchodzony jest na całym świecie jako święto zakochanych. W naszym przedszkolu „Walentynki” to czas, kiedy nie boimy się mówić o swoich emocjach i uczuciach, a dzieci szczerze i otwarcie okazują przyjaźń i sympatię rówieśnikom.
13 lutego przedszkolaki spontanicznie wypowiadały się o znaczeniu słów „szczęście”, „miłość” i „przyjaźń”. Podczas zajęć plastycznych własnoręcznie wykonały walentynkę. Słodkim akcentem był pyszny, „serduszkowy” lizaczek, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy dzień.
Każda chwila spędzona w przedszkolu, to okazja do zdobywania wiedzy, więc od dziś dzieci będą pamiętały, kiedy należy używać słów: „lubię”, a kiedy „kocham".

Grupa 5 i 6 latków przygotowała w swojej sali okolicznościową dekorację, a po śniadaniu przystąpiła do walentynkowej zabawy. Były zabawy ruchowe przy muzyce, zagadki (np: Czyj ukochany, czyja ukochana), konkursy i tańce przy piosenkach np. Serduszko puka itp. Celem takiego świętowania było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom i koleżankom) czerpanie radości ze wspólnej zabawy.

04.02.2015

DZIEŃ FIOLETOWY

4 lutego był w naszej grupie Pszczółki Dniem Fioletowym. Dzieci jak zwykle ubrane były stosownie do tego dnia – czyli na fioletowo. Wszystkie zabawy zdominowane były przez kolor fioletowy. Dzieci zgadywały co może znajdować się w fioletowym pudełku, próbowały odczarować pudełko ze złych emocji, chciały aby w pudełku pojawiły się kolorowe klocki i po wielu staraniach udało się im to.

01.2015

HU, HU, HA, HU ,HU, HA NASZA ZIMA (NIE JEST) ZŁA

Korzystając z uroków pierwszego większego śniegu tej zimy zabrałyśmy nasze przedszkolaki do zaśnieżonego ogrodu przedszkolnego. Zabawa jest przednia. Dzieci całkowicie oddają się zimowej zabawie. Wykazują się niezwykłą pomysłowością w szaleństwach na śniegu, a nauczycielki… zaatakowane przez dzieciaki śniegowymi kulkami często wyglądają bardzo niecodziennie. Mróz nikomu nie przeszkadza, a do przedszkola wracamy z szerokimi uśmiechami.

01.2015

BAL, BAL, BAL, PRZEBIERAŃCÓW BAL, KAŻDY CO NOC O NIM ŚNI

W karnawale czas na bale, więc na karnawałowy bal przebierańców "Motylka" przybyły księżniczki, wróżki, baletnice, pieski, krokodyle i wiele innych bajkowych postaci. W tym roku przedszkolaki bawiły się w krainie Rio. Wraz ze swoimi paniami odwiedzali różne miejsca i bawiły się przy rytmach z całego świata.

22.01.2015

CHOĆ JUŻ TROCHĘ LATEK MAMY, TO Z WNUKAMI WCIĄŻ HASAMY

22 stycznia 2015 roku w grupie Pszczółki 3-4latki) odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały piosenkę, wierszyk oraz wręczyły laurki. Ponieważ było to święto babci i dziadków, przygotowaliśmy dla dziadków i babć oraz ich wnuków konkursy. Były tradycyjne „kaczuchy”, zwijanie włóczki, taniec na gazecie, taniec z balonem, rzut do celu. Okazało się, że nawet w konkurencjach sprawnościowych seniorzy świetnie się sprawdzili. Bardzo dziękujemy Wam drogie Babcie i Dziadkowie za przybycie i wspólną zabawę. Rodzicom dziękujemy za możliwość zorganizowania słodkiego poczęstunku dla gości i dzieci.

Babciu droga, Dziadku drogi

chcemy, byście z nami byli.

do drzwi naszych zapukajcie.

Dzień 21 i 22 stycznia na stałe zapisał się w naszym przedszkolnym kalendarzu jako ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA. Motylki i Żabki zaprosiły Babcie i Dziadków do obejrzenia przygotowanego programu artystycznego. Swoją miłość dzieci wyraziły poprzez piękne piosenki, tańce i poruszające wiersze. Wspaniałe występy wywołały na twarzach uśmiech jak również łzy wzruszenia. W podziękowaniu za miłość i okazywaną codzienną troskę goście otrzymali wykonane upominki. Uwieńczeniem był słodki poczęstunek przygotowany z tej okazji przez Rodziców. Pełne serdeczności i humoru spotkania dostarczyły niezapomnianych emocji i wrażeń.

14.01.2015

DZIEŃ GRANATOWY

14 stycznia w naszym przedszkolu w grupie młodszej obchodziliśmy DZIEŃ GRANATOWY. Poprzez zabawy integracyjne, aktywizujące, dyskusje dzieci nauczyły się jak wyrażać negatywne emocje bez krzywdzenia innych, rozpoznawać zachowania wywołujące w nas złość oraz poznały sposoby radzenia sobie ze złością.

01.2015

DZIESIĘĆ BAŁWANKÓW STAŁO W LESIE

Tuż po nowym roku zostaliśmy zaproszeni przez Panią Anię do Biblioteki Miejskiej. Pracownicy działu dla dzieci przygotowali dla nas teatrzyk kukiełkowy do wiersza Wandy Chotomskiej "10 bałwanków. Po obejrzeniu teatrzyku Pani Ania zaproponowała nam wspaniałą pracę plastyczną, dzięki której mogliśmy wyrazić swoje odczucia i przeżycia jakie wynieśliśmy z przedstawienia.

12.2014

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Organizatorem Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa” była pani dyrektor naszej placówki. .Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci uczęszczających do Centrum Edukacyjnego. Na konkurs wpłynęła masa prac, komisja konkursowa dokonała przeglądu i oceny zgłoszonych prac. W swojej ocenie zwracano uwagę na zgodność z tematem, kreatywność i wyobraźnię, estetykę, właściwy format oraz samodzielność wykonania pracy.

19.12.2014

SŁODKA WIGILIA W PRZEDSZKOLU

W piątek 19 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Podczas podwieczorku wszystkie dzieci wraz z pracownikami przedszkola zasiedli do "słodkiej wigilii". Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

18.12.2014

BETLEJEMSKA DOBRANOCKA

Zgodnie z naszą przedszkolną tradycją w czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia odbyły się długo oczekiwane jasełka na, które zaprosiliśmy rodziny naszych przedszkolaków. Tym razem były to jasełka z bajkowym akcentem :) W szopce znalazło się Dzieciątko Jezus, Maryja i Święty Józef oraz aniołki, goście przynoszący dary, byli niezwykli - przybyli wprost z baśni, które dobrze wszyscy znacie. Na scenie zrobiło się bardzo kolorowo, gdy do stajenki przyszli: Dziewczynka z zapałkami, Jaś z Małgosią, Pinokio, Kopciuszek, Sierotka Marysia , Czerwony Kapturek oraz Smerf. W wielkiej radości mali aktorzy kolędowali wspólnie Jezusowi na koniec zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a rodzice nie kryli wzruszenia.

17.12.2014

RADOSNĄ NOWINĘ DZIŚ WAM PRZYNOSIMY

Przedszkolaki z grupy Pszczółki, ku ogromnej uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role, a scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Dzieci wcieliły się w role: Maryi i Józefa, trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara, aniołów i pastuszków. W przedstawieniu, maluchy śpiewały kolędy dodatkowo włączając gości we wspólne kolędowanie. Gośćmi przedszkola byli nie tylko rodzice przedszkolaków, ale również babcie, dziadkowie i rodzeństwo.

17.12.2014

W BIBLIOTECE

17 grudnia po raz kolejny mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu artystów z Krakowa. Spektakl miał za zadanie wytłumaczyć dzieciom dlaczego powinniśmy czytać książki i pokazać ich wyższość nad tabletem i bajką oglądaną w telewizji. Dzieci jak zawsze z wielkim podziwem i zainteresowaniem obejrzały całe przedstawienie biorąc w nim aktywny udział.

10.12.2014

SPOTKANIE Z PRZYRODĄ

10 grudnia nasze przedszkole uczestniczyło w niesamowitej lekcji przyrody na żywo. Gościliśmy Pana Ornitologa oraz jego podopiecznych, którymi były żywe ptaki drapieżne, specjalnie ułożone do pracy z dziećmi i przygotowane do „występów” przed przedszkolną publicznością. Prowadzący w ciekawy sposób opowiadali o budowie ptaków, ich zwyczajach i przystosowaniu do środowiska oraz czym się różnią od siebie. Bohaterami spotkania były sowy, sokół i jastrząb (nasze rodzime i z innych zakątków świata). Oswojone ptaki przelatywały dosłownie nad naszymi głowami, siadały pani Pauli na rękach (zabezpieczonych rękawicą) i chętnie prezentowały swoje umiejętności. Dzieci poznały sowę płomykówkę, puchacza bengalskiego. Miały okazję przekonać się, że lot sów jest bezszelestny (czuliśmy tylko podmuch wiatru tuż nad naszymi głowami). Dowiedziały się też, co to jest i do czego służy szlara, z jaką łatwością sowy obracają głową na boki i do tyłu oraz jak doskonały słuch mają sowy. Zobaczyliśmy też najliczniejszego krajowego sokoła – pustułkę, która wypatrując swojej ofiary potrafi zawisać w powietrzu jak helikopter. Na koniec wystąpił przed nami jastrząb meksykański, który dał popis swoich umiejętności i bardzo zwinnie manewrował między przeszkodami.

10.12.2014

DZIEŃ CZERWONY

Kolorowy dzień w przedszkolu to super zabawa dla wszystkich. Ta nowa forma cyklicznej zabawy w „kolorowy dzień” przedszkolaków została zapoczątkowana w ubiegłym roku szkolnym .W tym roku kontynuujemy ten cykl.
W minioną środę  nasze Pszczółki przyszły ubrane na czerwono. Czerwony kolor witał dzieci w sali.  Dzieci oraz pani były w tym dniu ubrane na czerwono. Piosenką o pomidorku rozpoczęliśmy czerwony dzień. A później? Zobaczcie co się działo.

  • - dzieci nosiły na głowach opaski z czerwonymi serduszkami;
  • - tańczyły w rytm piosenki „Pomidorek”;
  • - malowały makaron na czerwony kolor z dodatkami innych kolorów;
  • - tańczyły z czerwonymi wstążkami do muzyki Vivaldiego, z czerwonymi balonami, a na końcu na gazecie;
  • - smakowały cukierki z czerwonych serduszek;
  • - na końcu każde z dzieci otrzymało czerwony balonik.

Kolor czerwony lubią wszyscy i wszyscy wspaniale się bawili.

09.12.2014

PIECZENIE PIERNIKÓW

W drugim tygodniu grudnia dzieci z grupy Pszczółki zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki w każdej mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

05.12.2014

MIKOŁAJKI U STARSZAKÓW

5 grudnia "Motylki i Żabki" gościły w swoich murach niecodzienną osobę. To święty Mikołaj w dniu swoich imienin zawitał do naszych przedszkolaków. Dzieci w wielkim napięciu wyczekiwały pojawienia się brodatego gościa, a jego wejście przywitały oklaskami. Święty Mikołaj wysłuchał utworów muzycznych zaśpiewanych dla niego przez wszystkie dzieci i obdarował je prezentami. Podczas pożegnania wielu przedszkolakom trudno było rozstać się z ukochanym gościem. Do zobaczenia, Mikołaju, już niedługo!

dzieci od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, który corocznie zwiastuje przybycie wyczekiwanego gościa. Jednak zanim pojawił się prawdziwy Mikołaj odwiedził nas nasz kolega Mikołaj wraz ze swoją mamą. Mikołaj tego dnia obchodził imieniny i bardzo mu zależało, aby tą radością podzielić się ze swoimi kolega i koleżankami z grupy Pszczółki. Wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja piękne upominki i z radością czekają na powrót kolegi do przedszkola. Mikołajowi i jego mamie pięknie dziękujemy za podarki i życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze na świecie. Dzieci wiedziały, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o nich ponieważ jak same mówiły: „Byliśmy bardzo grzeczni, słuchaliśmy naszych Pań i zjadaliśmy wszystkie posiłki". Gość dotarł na czas swoimi saniami. Gdy tylko się pokazał w drzwiach na wszystkich buźkach pojawił się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego przedszkolaka piękne podarki ukryte w wielkim worze. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne i posłuszne

05.12.2014

TEATRZYK „KWIAT PAPROCI”

5 grudnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w teatrzyku pt. „Kwiat paproci" wystawionym przez Studio Małych Form Teatralnych „ART-RE" z Krakowa. Aktorzy przedstawili klasykę polskiej literatury dziecięcej - przedstawienie na motywach utworu Józefa Ignacego Kraszewskiego zrealizowane w formie zabawnej opowieści o młodym chłopaku Jacku, który usłyszawszy legendę, postanawia odnaleźć kwiat paproci, dzięki któremu stanie się szczęśliwy i bogaty. Młodzieniec ma mało czasu, ponieważ kwiat paproci kwitnie tylko raz w roku – w noc Świętego Jana. Dzieci z wielką ciekawością śledziły losy Jacusia. Spektakl ten uwrażliwia widzów na wartości rodzinne i uczy, że pieniądze szczęścia nie dają.

28.11.2014

HOKUS – POKUS, CZARY – MARY, NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY”

28 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci poznać mogły swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło horoskopów, ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.

25.11.2014

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

"Motylki i Żabki" uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych misiów w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia”, oraz wiersz „Miś” J. Brzechwy. Bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy. Powstawały portrety Misia który był malowany przez naszych małych i bardzo zdolnych artystów paluszkami. Po konkursach przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły w dyskotece „Pluszowego Misia”, oraz mogły skosztować ulubionego misiowego "Małego co nieco. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci pozowały do zdjęć grupowych w „Krainie Pluszowego Misia” ze swoimi ulubieńcami. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Aby uczynić święto pluszowego misia szczególnym, przygotowano dla naszych Pszczółek wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych przytulanek. Impreza spodobała się dzieciom, a dobra zabawa miała też wartość edukacyjną. Dzieci dowiedziały się, jak powstał pierwszy pluszowy miś. Doskonale sobie radziły odgadując zagadki i relaksowały się słuchając bajek i wierszy w wyczarowanej na tę okazję krainie Baśniolandii. Wiele radości w Dniu Pluszowego Misia sprawiła dzieciom twórczość plastyczna: malowanie i kolorowanie portretów ulubionych pluszaczków. Mogliśmy się również trochę poruszać podczas gimnastyki z pluszowymi misiami oraz wesołych tańców i zabaw w rytm misiowych przebojów.

20.11.2014

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada 2014 roku po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. 20 listopada 2014 roku to także 25 rocznica ustanowienia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych - Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą konwencji, która dziś nazywana jest Światową Konstytucją Praw Dziecka. W grupie Pszczółki dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. My jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Drodzy Rodzice, 20 listopada starszaki obchodziły Światowy Dzień Praw Dziecka. Jako dorośli musimy pamiętać, że dzieci mają również swoje prawa. Pomóżmy im chronić własne dobro, własne ja, ponieważ one same nie potrafią jeszcze zadbać o siebie i swój rozwój. Bez wątpienia potrzebują do tego rodziców, opiekunów oraz innych przychylnych im mądrych ludzi, z którymi będą czuły się bezpieczne i kochane. Pamiętajmy o tym!

Nasze dzieci mają prawo:

• aby żyć i rozwijać się w dobrych warunkach

• do opieki i leczenia, kiedy chorują • do chodzenia do szkoły, rozwijania zainteresowań

• do wyrażania własnego zdania w sprawach, które Ich dotyczą

• do własnych tajemnic i sekretów

• nikt nie może bić dzieci, krzywdzić, wykorzystywać do ciężkiej pracy, poniżać, lekceważyć, źle traktować

• kraj, w którym dzieci mieszkają powinien pomagać Ich rodzicom, aby byli w stanie zapewnić Im godne warunki życia, wychowania i kształcenia

11.2014

TEATRZYK BOCIAN I ŻABA

TEATR ART-RE Z KRAKOWA Z PRZEDSTAWIENIEM „BOCIAN I ŻABA" gościł u dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Motylek". Wszystkim przedstawienie bardzo podobało się, śmiechu było co niemiara. Aktorzy mieli w swojej ofercie propozycje wspólnych zabaw stworzonych specjalnie z myślą o przedszkolakach. Zaproszenie dzieci do wspólnej zabawy pozwoliło małym widzom poczuć się prawdziwymi aktorami. Maski przypadły wszystkim do gustu, każdy mógł po przedstawieniu zostać żabą, bocianem, dzięciołem czy sikorką.

Na zakończenie aktorzy z teatru ART-RE stanęli do wspólnego zdjęcia ze swoimi widzami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia gdyż rozwijają one percepcję wzrokową, ćwiczą spostrzegawczość, rozwijają wyobraźnię ale przede wszystkim przenoszą nasze dzieci w świat bajki.

11.2014

PALCEM PO MAPIE - CHINY

Kolejne zajęcia z cyklu "Palcem po mapie" zabrały naszych starszaków do Chin. Nasi podopieczni mieli okazję zapoznać się z zabawami, świętami i życiem codziennym, jakie prowadzą ich rówieśnicy mieszkający w Azji.

18.11.2014

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ZORGANIZOWANEGO PRZEZ "AGROCHEM PUŁAWY"

Z przyjemnością informujemy, że konkurs zorganizowany przez "Agrochem Puławy" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, który podjęli wyzwanie i spróbowali sił w konkursie. Jury z firmy, która zorganizowała konkurs i ufundowała nagrody nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace. Dnia 18.11.2014 r. Prezes wraz z Dyrektorem Handlowym wręczyli nagrody.

14.11.2014

DZIEŃ NIEBIESKI

Pomimo zimnej i niesprzyjającej aury, dzień 14 listopada 2014r., czyli „Niebieski Dzień” w naszym Przedszkolu, należał naprawdę do udanych. Wcale nie było nam zimno ani smutno, a to za sprawą tego właśnie koloru i dnia, w którym mogliśmy się wspólnie cieszyć, bawić, śmiać i pracować. Tego dnia szukaliśmy „niebieskości” w przedszkolnym otoczeniu (co wcale nie było dla nas trudne), śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się, malowaliśmy niebieską farbą, pokazywaliśmy niebieskie zabawki i maskotki z najbliższego oraz wykonaliśmy rzeczki z niebieskich worków foliowych.

05.11.2014

MIĘDZYNARODOWY DZIEDŃ POSTACI Z BAJEK

Każdy z nas będąc dzieckiem miał swoją ulubioną postać z bajki. Byli to bohaterowie baśni, opowiadań czy kreskówek – każdy z nich dnia 5 listopada ma swoje święto. Dzieci z grupy „Pszczółki” przeniosły się z tej okazji w zaczarowany bajeczny świat. Pani Ania przygotowała bajkowe historyjki obrazkowe dla dzieci, zabawy taneczne, bajkowe zagadki i zabawy ruchowe. Dzieci mogły przenieść się do bajki o „Jasiu i Małgosi”, „Kocie w butach”, „Kopciuszku”, „Rybaku i złotej rybce” oraz „Czerwonym Kapturku” i dzięki temu zapoznać się z bajki bez przemocy. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie i z chęcią będziemy zaglądać do tych bajek częściej.

11.2014

BAL PANI JESIENI

Już od początku roku przedszkolnego, wszystkie dzieci wiedziały że na początku listopada w naszym przedszkolu odbędzie się bal :) Nareszcie nadszedł ten dzień… BAL U PANI JESIENI… W trakcie balu dzieci musiały się wykazać znajomością różnych części swojego ciała oraz odgadywaniem jesiennych zagadek. Był taniec z listkami, jesienny pociąg, poszukiwanie ukrytych skarbów… Na zakończenie wykonaliśmy w grupach jesienne liście. To był dzień pełen wrażeń:)

31.10.2014

HALLOWEENOWA PODRÓŻ

Dzieci z grupy Pszczółki postanowiły wybrać się w podróż do Wielkiej Brytanii i sprawdzić jak w tym kraju dzieci obchodzą święto Halloween. Przeprowadziliśmy zabawy badawcze z dynią w roli głównej. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, ważyliśmy „na oko”, dotykaliśmy, zastanawialiśmy się, po co jest dynia i co można z niej zrobić? Propozycji było dużo, po dyskusji wybraliśmy, że zrobimy z niej lampion. Następnie były różne zabawy: pajęczyna, mumia, przeprawa. Halloweenową wyprawę zakończyliśmy praca plastyczną „duszki”. Wszyscy dobrze bawiliśmy się w tym kraju, jednak musieliśmy pożegnać naszych brytyjskich przyjaciół i wrócić do Polski i do naszych zwyczajów

31.10.2014

SADZIMY FASOLKE Z "AGROCHEMEM"

W piątek 31.10. 2014 r starszaki gościły Prezesa "Agrochemu" wraz z dwiema Paniami, które pomagały mu w prowadzeniu zajęć. Nasz gość uczył dzieci o przydatności nawozów. Była pogadanka, bajka, wspólna zabawa na tablicy magnetycznej oraz sadzenie fasolek. Każde dziecko dostało swoją doniczkę, w której posadziło swoją fasolkę i odstawiło ją na parapet. Teraz czekamy na rezultaty !!

29.10.2014

DZIEŃ PEŁEN RÓŻOWOŚCI

Dzisiejszy dzień należał zdecydowanie do koloru różowego! Dziewczynki były zachwycone, trochę mniej chłopcy, ale nie przeszkadzało im to w byciu ekspertem i od tej barwy. Dzieci z grupy Pszczółek kolorem różowym rozpoczęły program „Kalejdoskop uczuć”. Kolor ten oznacza RADOŚĆ. Przez cały dzień dzieci uczyły się dostrzegania drobnych radości i sukcesów a także nauczyły się wyrażać swoją radość oraz wywoływać uśmiech na twarzach swoich kolegów i koleżanek. Cały dzień wypełniony był mnóstwem radości

24.10.2014

JUBILEUSZ CENTRUM EDUKACYJNEGO

Nasze placówki w bieżącym roku świętują pięciolecie i dziesięciolecie swojego istnienia. Nie jest to może spory kawałek czasu, ale a to bardzo obfitujący w różnorodne wydarzenia, wypełnione praca wielu nauczycielek oraz pracowników administracji i obsługi. Najważniejsze jednak dla każdej instytucji oświatowej, której zadaniem jest wychowanie i kształcenie, są wychowankowie - dzieci, które tworzą historię. Nasze Centrum Edukacyjne może pochwalić się 520 wychowankami.

10.2014

PALCEM PO MAPIE

Cykl zajęć "Palcem po mapie", które odbywać się będą raz w miesiącu w grupie starszaków, to nie tylko atrakcyjne narzędzie do zdobywania wiedzy o ciekawych ludziach, miastach i klimatach, które są punktem wyjścia do przygód i zadań. Podróżując "Palcem po mapie" odkryjemy tajemnice Chin, Ameryki, Rosji, Australii, Polski i kilku innych Państw. Każdy punkt na mapie przeniesie nas do zadań, które wymagają umiejętności logicznych lub zręczności, pozwalając poczuć dreszczyk przygody. Podczas pierwszych zajęć poznaliśmy wygląd kuli ziemskiej, poznaliśmy jej klimat oraz rasy ludzie, które zamieszkują różne kontynenty. Już za miesiąc ruszamy na pierwszą wyprawę ... do Chin.

17.10.2014

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Dzieci wraz z opiekunkami, w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom, udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, paniami z przedszkola, bądź starszym rodzeństwem, ale dla niektórych była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Panie z działu dziecięcego zabrały dzieci w świat bajek i prac plastycznych. Na podstawie przeczytanej bajki nasze kochane dzieci wykonały prześliczne prace plastyczne.

15.10.2014

CHOĆ SERDUSZKO MOJE MAŁE

Przedszkolaki zawsze chętnie i bezinteresownie pomagają potrzebującym. Tym razem postanowiły umilić chorym pobyt w szpitalu. Wraz z Paniami wychowawczyniami przygotowały krótki program artystyczny, który zaprezentowały na szpitalnej świetlicy. Przed wyjściem do chorych dzieci poznały tajniki pracy lekarza, dowiedziały się, dlaczego szpital powinien być przyjaznym miejscem i dlaczego należy zachować w nim ciszę i spokój. 15 października Motylki i Żabki zaprezentowały się chorym z Człuchowskiego Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego. Wywołały wśród chorych poruszenie, po policzkach płynęły łzy, pojawiał się uśmiech, a także słychać było z ust podopiecznych ZOL-u słowa zachwytu dla dzieci. Za rok do was wrócimy z serduszkami pełnymi uczucia, aby móc nieść choć przez chwilę radość chorym i potrzebującym.

14.10.2014

Dzisiejszy dzień jest jak niedziela bo świętujemy Dzień Nauczyciela

14 październik w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. Świętuje więc cały personel przedszkola. Pani intendentka, pomoce nauczycieli, panie kucharki, oraz pan konserwator. Bez tych wszystkich osób nauczyciel w przedszkolu nie mógłby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie aby zapewnić dzieciom wszechstronny i harmonijny rozwój. W tym roku każda grupa wiekowa, przygotowała krótki występ artystyczny. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając, recytując i tańcząc. Były piękne życzenia oraz własnoręcznie wykonane przez straszaków laurki. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem. Wspaniały program artystyczny w wykonaniu dzieci, daje niepowtarzalną całość mającą na celu uczczenie ciężkiej pracy nauczycieli oraz wszystkich innych pracowników przedszkola.

08.10.2014

PALCE LIZAĆ CZYLI JESIENNA SPIŻARNIA "MOTYLKÓW"

8 października grupa "Motylków i Żabek" podjęła wielkie wyzwanie - "robimy jesienne przetwory". Kontynuując nasze owocowo - warzywne tematy podjęliśmy się próby samodzielnego przygotowania ogórków małosolnych. Panie zapoznały nas dokładnie z czynnościami, które będziemy wykonywać oraz zasadami zachowania bezpieczeństwa przy używaniu nożyka, którym się posługiwaliśmy. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy, wszyscy razem zabraliśmy się do ciężkiej pracy. W glinianym garnku układaliśmy koper, czosnek, ogórki, a pani Marlenka zalała na koniec wszystko gorącą wodą, którą wcześniej posoliła. Teraz czekamy, aż ogórki będą gotowe do jedzenia !! Już nie możemy się doczekać :)

03.10.2014

PRZYGODY MAŁPKI FIKI-MIKI

03.10.2014r nasze kochane Motylki, Żabki i Pszczółki mogły obejrzeć „Przygody małpki Fiki Miki” w wykonaniu artystów ze Studia Małych Form Teatralnych ART-Re z Krakowa. Zrealizowana na motywach znanej i lubianej książki Kornela Makuszyńskiego inscenizacja posiadała ciekawą scenografię i efektowne kostiumy, a jej interaktywny charakter bardzo podobał się małym widzom. Przedszkolaki chętnie współpracowały z zawodowymi aktorami wcielając się w role zwierząt występujących w spektaklu i uczestnicząc w zabawach. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o zwierzętach: rozpoznawały ich odgłosy, potrafiły je naśladować, a co najważniejsze wiedziały jak opiekować się zwierzętami domowymi. Atutem przedstawienia teatralnego był jego edukacyjny charakter mówiący o tym, że trzeba czerpać radość z życia i być dobrym dla innych. Uśmiechnięte buzie małych widzów świadczyły, że przedstawienie bardzo się podobało.

02.10.2014

WITAMINKI

„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. O witaminkach i o tym gdzie je znaleźć „Pszczółki” wiedzą chyba wszystko. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat, to niewątpliwie długotrwały proces. Najpierw dzieci oglądały przyniesione owoce, porównywały ich kolor, kształt, zachwycały się aromatycznym zapachem, a na końcu smakowały. Przygotowane przez panią ciekawe zagadki pozwoliły na poznanie ich różnorodnych smaków. Przedszkolacy dowiedzieli się też, które owoce zawierają najwięcej, korzystnych dla zdrowia witamin i jakie przetwory można z nich wykonać.

30.09.2014

REKORD GUINNESSA

Z radością informujemy, że dzieci brały udział w ustanowieniu Rekordu Guinnessa w dniu 30 września 2014r. o godz. 12.00. Nasze przedszkolaki z Przedszkola Motylek w Człuchowie jednocześnie myły zęby przez 2 minuty z innymi dziećmi w całej Polsce.

Z całej Polski udział w akcji wzięło 313 328 dzieci! Każdy uczestnik akcji otrzymał certyfikat. Jesteśmy dumni z naszych maluchów.

29.09.2014

JESIEŃ W SADZIE

29 września dzieci z grupy Motylki i Żabki wybrały się wraz z paniami z wizyta na stragan mieszczący się na Rynku. Celem wycieczki było utrwalenie przez dzieci nazw owoców. Właścicielka sklepu przyjęła przedszkolaków z ogromnym entuzjazmem i dużą serdecznością. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały poszczególne owoce, które można nabyć na straganie. Dzieci miały okazję, nie tylko przyjrzeć im się z bliska, dostrzec ich kształty, kolory i fakturę, ale także posmakować.

15.09.2014

JESIENNE DARY PARKU

15 września w piękne, słoneczne przedpołudnie dzieci z grupy "Motyli i Żabki" wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do parku. W parku na przedszkolaki czekała najpiękniejsza pora roku – jesień. Dzieciom najbardziej podobał się kolorowy dywan z liści. Z zachwytem obserwowały otaczającą przyrodę. Zbierały żołędzie, szyszki, robiły bukiety z liści. Wiedziały, że wszystko co znalazły w lesie to dary od Pani Jesieni. Dziękujemy jej za to.

10.09.2014

BĄDŹMY BEZPIECZNI, BĄDŹMY ROZWAŻNI....

W środę 10.09 przedszkolaków odwiedziła policjantka z Komendy Policji w Człuchowie. Pani policjantka zapoznała dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomiła potrzebę jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, uczuliła małych słuchaczy na zachowanie ostrożności w stosunku do osób sobie nieznanych. Podsumowaniem tematyki „ Bezpieczna droga do przedszkola” był zestaw zabaw utrwalających zdobytą wiedzę. Udział w różnych zadaniach brały wszystkie dzieci. Ich poziom z zakresy wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zadziwił nawet zaproszonego gościa. Na koniec spotkania dzieciaczki otrzymały naklejki z odblaskiem.

09.2014

BĄDŹMY BEZPIECZNI, BĄDŹMY ROZWAŻNI....

W drugim tygodniu września starszaki podjęły trudny temat, jakim jest ruch drogowy. Wszyscy wykazali się niezwykłą wiedzą. Nic jednak nie zapada w pamięć jak historie z życia wzięte. Po wysłuchaniu przygód Jasia „Jaś i jazda na rowerze” wyciągnęliśmy wnioski dotyczące bezpiecznego poruszania się po chodniku i przechodzeniu przez jezdnię. Z teorii przeszliśmy szybko do praktyki poprzez zabawy ruchowe w przedszkolu i spacery po skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, a także bez niej.

01.09.2014

ROCZNICA II WOJNY ŚWIATOWEJ

Dnia 1 września, w 75 Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej, który jest również dniem Weterana, najstarsza grupa naszych przedszkolaków uczciła pamięć osób, które zginęły podczas wojny. Aby oddać cześć ludziom walczącym o wolność naszego kraju delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem "TYM, KTÓRZY PRZYWRACALI MIASTU POLSKOŚĆ".

27.08.2014

POZNAJMY SIE - PIKNIK ADAPTACYJNY

Po raz kolejny dzieci z naszych placówek uczestniczyły w festynie adaptacyjno – integracyjnym. Wszystkie dzieci, które uczęszczają do naszych placówek Akademii Przedszkolaka, Przedszkola Motylek oraz Żłobka Delfinek spotkały się na pierwszych zajęciach po wakacjach. Tego dnia nie zabrakło atrakcji. Były zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne, grafomotoryczne oraz sportowe. Był zamek dla odważnych dzieci, poczęstunek oraz Mini kawiarenka dla rodziców. Wszystkie dzieci otrzymały upominek powitalny.

Czekamy na kolejny festyn.