CE

Przejdź do Żłobka Delfinek Przejdź do Akademii Przedszkolaka

Z życia przedszkola

Bieżące wydarzenia zamieszczane są na naszej stronie facebook .

Zapraszamy do polubienia naszych wpisów.
Wydarzenia z poprzednich lat

23.12.2015

PALCEM PO MAPIE – ARKTYKA

Tego dnia wybraliśmy się w kolejną podróż po zimnej krainie jaką jest Arktyka na biegunie północnym. Obejrzeliśmy film edukacyjny o zachowaniach pingwinów oraz każdy z nas próbował tak jak pingwiny przenieść jajko do gniazda. Na końcu wykonaliśmy farbami małe pingwinki. Była to bardzo pouczająca lekcja.

22.12.2015

PIERWSZY DZIEŃ ZIMY

JHu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

Szczypie w nosy, szczypie w uszy

Mroźnym śniegiem w oczy prószy,

Wichrem w polu gna!

Nasza zima zła!

Doczekaliśmy się pierwszego dnia zimy ! Niespodziewanie salę Biedronek i Pszczółek odwiedził tajemniczy gość, który zostawił po sobie białe ślady stóp na podłodze i list aktywy wśród gałązek choinki. W liście Pani Zima wyznaczyła dzielnym maluszkom kilka zadań do wykonania. Były zimowe puzzle, tańce i przeróżne zagadki. Na koniec zajęć każdy otrzymał dyplom za udział we wspólnych grach i zabawach. Teraz już zima nie jest nam straszna!! My się zimy nie boimy !!!!

17.12.2015

JASEŁKA, JASEŁKA ZIELONA JODEŁKA

Jasełka, jasełka zielona jodełka

Światełkami błyska, a przed nią kołyska.

Do Betlejem ciemna nocką idzie Józef z Matką Boską.

Gwiazdy świeca i mrugają, drogę jasno oświetlają.

16.12.2015

PALCEM PO MAPIE – ANTARKTYDA

Dzisiaj Przedszkolaki z grupy Motylki wybrały się w długą podróż do zimnej i białej krainy. Kupiliśmy bilety na samolot, ubraliśmy czapki i szaliki, spakowaliśmy plecaki i pokonaliśmy tysiące kilometrów, by dotrzeć na Antarktydę. Na początku sprawdziliśmy dobrze gdzie znajduje się Antarktyda, aby nie pomylić później drogi powrotnej do przedszkola. Następnie obejrzeliśmy film edukacyjny o mieszkańcach tej mroźnej krainy. Zatańczyliśmy też taniec Pingwina i stworzyliśmy małych Eskimosów.

16.12.2015

SPOTKANIE WIGILIJNE W GRUPIE MALUSZKÓW

16 grudnia wychowawczyni wraz z dziećmi zaprosiły rodziców na wspólne kolędowanie. Zaprezentowali program artystyczny w postaci małego przedstawienia teatralnego oraz wspólnych życzeń bożonarodzeniowych.

16.12.2015

KOLĘDNICY WĘDROWNICY

Panuje w Polsce piękna tradycja jaką jest kolędowanie. Również dzieci z Przedszkola Motylek z grupy Motylki wybrały się w podróż po Człuchowie, aby zanieść wszystkim radosną nowinę o tym, że niedługo narodzi się maleńki Jezus. Odwiedziły Nadleśnictwo Człuchów, Powiatową Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Bibliotekę Miejską, i ku naszej radości wszędzie zostaliśmy przyjęci z uśmiechem, a dzieciaczki otrzymały małe podarunki. Było to bardzo udane kolędowanie.

14.12.2015

MALUJEMY PIERNIKI

Dzieci z grupy Motylki postanowiły na Jasełka przygotować słodki poczęstunek dla swoich rodziców. Najpierw ozdabiały pierniki lukrem, a później różnego rodzaju posypkami. Było kolorowo i słodko.

11.12.2015

MALOWANIE FIGUREK W BIBLIOTECE

11 grudnia dzieci z grupy Motylki wybrały się wraz ze swoimi paniami do Biblioteki miejskiej w Człuchowie na świąteczne malowanie figurek gipsowych. Wszystkim przedszkolakom ta zabawa bardzo się podobała. Po malowaniu dzieci mogły wspólnie z paniami z biblioteki pooglądać książeczki.

07.12.2015

MIKOŁAJKOWY GOŚĆ

7 grudnia 2015 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

07.12.2015

MIKOŁAJKI U PSZCZÓŁEK I BIEDRONEK

04.12.2015

BARBÓRKA

4 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika zwanego także "Barbórką".

04.12.2015

UBIERANIE CHOINKI

Dzieci czekały na ten moment od dawna, zabraliśmy się za ubieranie choinki. Dzięki naszym wspaniałym ozdobom nasza choinka wygląda prześlicznie. Wiszą na niej nasze bombki, łańcuchy. Mamy nadzieję, że choinka wszystkim się spodoba, gdyż przyozdobiliśmy ją samodzielnie. Efekt dopełniają lampki, które najlepiej widać, gdy jest już ciemno.

03.12.2015

UBIERANIE CHOINKI

Maluszki dzielnie ubierały w tym roku choinkę.

02.12.2015

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 grudnia na całym świecie obchodzimy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Tego dnia dzieci z grupy Motylki podczas zajęć miały okazję poczuć na własnej co czują osoby niewidome, niesłyszące, niepełnosprawne intelektualnie i ruchowo oraz autystycy. Dzieci przekonały się, że ich życie wcale a wcale nie jest takie łatwe i tylko od nas osób pełnosprawnych zależy jak im to życie ułatwimy.

02.12.2015

5 URODZINY JASIA

Urodzinowe zabawy naszych Przedszkolaków są pełne niespodzianek, tańców, zagadek, zabaw edukacyjnych i konkursów. Zabawy w barwach czarodziejskiego świata Klanzy, quizy, wyścigi i ciepłe życzenia w tym dniu, powodują wielką radość na twarzach małych Jubilatów. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie.

30.11.2015

ANDRZEJKOWE CZARY

Tego dnia dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Była to impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, rzucaliśmy piłeczkami do kosza, przepowiadaliśmy przyszłość. Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

25.11.2015

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25.11.2015r. przedszkolaki z grupy Motylki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

25.11.2015

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia 25 listopada wszystkie dzieci zaprosiły do przedszkola swoje ulubione misie. W tym dniu odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty, których celem było propagowanie głośnego słuchania bajek oraz poszanowanie dla zabawek. Poprzez wspólne zabawy, śpiewy i konkursy plastyczne o tematyce „misiowej” dzieci uwrażliwiały się na potrzeby innych oraz cieszyły się, że mogły gościć swoje ulubione maskotki w przedszkolu. Ten dzień na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

11.2015

ZAJĘCIA LITERACKIE POLSCY POECI DZIECIOM - JULIAN TUWIM

Smak dzieciństwa jest utkany w księdze wierszy, bajek i baśni – które dziś, jutro i za wiele lat nadal będą wywoływały niewinny uśmiech, pozostawiając to samo wspomnienie tych beztroskich lat. Wprowadzenie zajęć z literatury ma na celu poszerzanie wiedzy dzieci o polskich poetach, zapoznanie się z ich utworami. Ma wprowadzić nasze małe pociechy do krainy fantazji, dzięki słowom, które skrywają szczęście i czary. Dzieci wierzą w magię, ponieważ jej szukają. Pozwólmy im na to jak najdłużej...

20.11.2015

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Praw Dziecka. Z tej właśnie okazji w grupie Motylki odbyły się pogadanki, rozmowy, opowiadania oraz zajęcia plastyczne, związane z dzisiejszym świętem. Dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Przedszkolaki wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki, ciekawego poznawania otaczającego nas świata itd. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy my - dorośli nigdy o tym nie zapominali.

11.2015

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W APTECE

"Biedronki" z naszego przedszkola odbyły wycieczkę do pobliskiej apteki. Maluchy słuchały opowieści pani mgr farmacji o witaminkach, zdrowym trybie życia i higienie. Z zaciekawieniem oglądały półki pełne lekarstw, syropów i witamin. Dzieci dowiedziały się o lekach na kaszel i grypę, przeznaczonych dla nich, a także, jak należy dbać o swoje zdrowie, by nie używać lekarstw. Dziękujemy pracownikom apteki za pomoc w realizacji wycieczki.

10.11.2015

URODZINY JASIA I FILIPA

10 listopada w przedszkolu świętowaliśmy 4 urodziny Jaśka i Filipa. Były pyszne torty i masa słodyczy :)

Dzieci prześcigały się w składaniu pięknych i oryginalnych życzeń. Śpiewały "Sto lat".

30.10.2015

ŚWIĘTO DYNI

Pod koniec października panie przyniosły do przedszkola różnorodne dynie. Tego dnia dzieci zdobywały wiedzę na temat dyń – oglądały je oraz poznawały gatunki i właściwości dyni. Zorganizowano zabawy ruchowe z wykorzystaniem tego warzywa oraz wykonywały prace plastyczne. W przedszkolu było bardzo radośnie. Zabawy z dyniami oraz przygotowanie wystawki odbyło się we wszystkich grupach przedszkolnych.

Wspaniała zabawa i dużo śmiechu – tak Święto Dyni oceniły dzieci. A dlaczego? Sami zobaczcie.

10.2015

TABLICA INTERAKTYWNA W MOTYLKU

Nasze Przedszkolaki mają możliwość korzystania z jednej z najnowszych pomocy dydaktycznych jaką jest tablica interaktywna, często też nazywana tablicą multimedialną.

W chwili obecnej tego typu tablice stanowią jedno z najbardziej popularnych narzędzi zarówno w szkołach jak i w przedszkolach, pomagających w codziennej pracy nauczyciela. Wyjątkowość tablicy polega na intuicyjnej i prostej do uzyskania interakcji z dzieckiem. Podczas wyświetlania dowolnych informacji z komputera, takich jak: strony z programów edukacyjnych, strony internetowe, zdjęcia, filmy, umożliwiamy dzieciom ich obsługę na dużej powierzchni dotykowej. Dzięki swojej dużej przekątnej roboczej (70”) idealnie spełnia swoją rolę w dużych salach, gdzie kilkoro dzieci ma jednocześnie możliwość pracy czy zabawy przy tablicy.

Dodatkową zaletą jest uniwersalność powierzchni, która poza funkcją dużego ekranu, może służyć jako klasyczna tablica suchościeralna, a także tablica po której mogą rysować dzieci, czy też tablica magnetyczna.

Wśród wielu zalet tablicy interaktywnej można wymienić:

• dzięki skuteczności, interaktywności i wzbogaconej prezentacji przedszkolaki są bardziej zainteresowane zajęciami i łatwiej im skupić uwagę na zagadnieniu,

• daje możliwość obserwacji na dużym ekranie, a także analizy i natychmiastowego opisu obiektów i zjawisk przez wszystkich uczestników zajęć w tym samym czasie,

• umożliwia prowadzenie na żywo pokazów i eksperymentów podczas zajęć o charakterze poznawczym,

• zapewnia stały dostęp do informacji poprzez możliwość zapisania wszystkich zajęć prowadzonych przy użyciu tablicy interaktywnej; dzięki temu zapisane informacje mogą być wykorzystane w dowolnej chwili na kolejnych zajęciach,

• w zależności od rodzaju zajęć do obsługi tablicy wystarczy palec, pisak lub zwykły wskaźnik,

• zapewnia bezpieczeństwo i wygodę podczas użytkowania dzięki krótkoogniskowemu projektorowi, a uchwyty do projektora pozwalają uniknąć cienia na wyświetlanym obrazie oraz zadbać o bezpieczeństwo wzroku dzieci, który może zostać uszkodzony przez silne światło wydobywające się z tradycyjnego projektora,

• tablica umożliwia lepsze wykorzystanie programów multimedialnych, filmów, materiałów dydaktycznych i Internetu poprzez możliwość robienia notatek na stopklatkach i zapisywania ich w formie elektronicznej.

10.2015

URODZINKI MARYSI :)

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. 23 października "sto lat" zaśpiewaliśmy Marysi z grupy "Biedronki"

10.2015

POLSCY POECI DZIECIOM - JAN BRZECHWA

Smak dzieciństwa jest utkany w księdze wierszy, bajek i baśni – które dziś, jutro i za wiele lat nadal będą wywoływały niewinny uśmiech, pozostawiając to samo wspomnienie tych beztroskich lat. Wprowadzenie zajęć z literatury ma na celu poszerzanie wiedzy dzieci o polskich poetach, zapoznanie się z ich utworami. Ma wprowadzić nasze małe pociechy do krainy fantazji, dzięki słowom, które skrywają szczęście i czary. Dzieci wierzą w magię, ponieważ jej szukają. Pozwólmy im na to jak najdłużej...

15.10.2015

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Przedszkolu Motylek po raz pierwszy obchodzony był Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto to zostało ustalone z inicjatywy UNICEF i ma ono zwrócić uwagę na wciąż istniejący problem chorób spowodowanych brakiem higieny rąk. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza napisanego przez Juliana Tuwima pt.: „List do dzieci”. Następnie przedszkolaki rozmawiały na temat zarazków i bakterii. Dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Światowy Dzień Mycia rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

14.10.2015

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ŚWIĘTO NIE TYLKO NAUCZYCIELI

14 październik w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. Świętuje więc cały personel przedszkola.

W tym roku Biedronki i Motylki przygotowały krótki występ artystyczny. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając, recytując i tańcząc. Były piękne życzenia, za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wspaniały program artystyczny w wykonaniu dzieci, daje niepowtarzalną całość mającą na celu uczczenie ciężkiej pracy nauczycieli oraz wszystkich innych pracowników przedszkola.

02.10.2015

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

2 października dzieci z Przedszkola Motylek obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Po śniadanku przedszkolaki w kolorowym korowodzie, z transparentami głoszącymi owy dzień wyruszyły na spacer do centrum miasta zachęcając napotkane osoby do tego, aby po prostu się uśmiechnęły. Akcja się udała! Przechodnie chętnie przystawali, machali dzieciom i uśmiechali się do nas.

01.10.2015

WYCIECZKA DO ZAMKU CZŁUCHOWSKIEGO

Dzieci z grupy „Motylki” wybrały się muzeum, aby obejrzeć przepiękna wystawę lalek. Owa wystawa przedstawiała lalki w strojach z różnych stron świata. Szczególnie dziewczynki były zachwycone lalkami. Oprócz tego dzieci obejrzały, krótki filmik o zamku człuchowskim oraz zwiedziły dziedziniec. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni do przedszkola.

28.09.2015

SZUKANIE PIERWSZYCH OZNAK JESIENI

Dnia 28.09.2015r. dzieci z grupy „Motylki” wybrały się do parku w poszukiwaniu pierwszych oznak zbliżającej się jesieni. Zaglądaliśmy we wszystkie miejsca w parku i udało nam się znaleźć liście, z których stworzyliśmy w grupie przedszkolnej bukiety. Dzieci również znalazły żołędzie, kasztany i czerwoną jarzębinę. Z naszych skarbów stworzyliśmy piękny kącik jesienny.

25.09.2015

MALI PRZYRODNICY

25.09.2015 - Sprzątamy Świat. "Mali Przyrodnicy" przyłączyli się do ogólnej akcji "Sprzątanie Świata". Biedronki z ogromnym zaangażowaniem posprzątały miejsce, gdzie często udajemy się na spacery. Głównym celem akcji było ukazanie jej znaczenia dla nas i dla otaczającego środowiska, ukazanie skutków zaśmiecania "Świata", wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, segregacja śmieci.

15.09.2015

BĄDŹMY BEZPIECZNI NA DRODZE II

Do naszego przedszkola przybyła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. Tego dnia dzieci z wszystkich grupy Motylki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności kajdanki, które wędrowały z rąk do rąk. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy dzieci zaśpiewały piosenkę. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasad bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

14.09.2015

BĄDŹMY BEZPIECZNI NA DRODZE

Zgodnie z tematyką zajęć "Bądźmy bezpieczni na drodze", dzieci z grupy "Biedronki" wzięły udział w wycieczce na pobliskie skrzyżowanie, podczas której utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy oraz obserwowały znaki drogowe. Następnie dnia 15.09.2015r. przedszkolaki odwiedziła pani policjantka, która odpowiadała na pytania dzieci, opowiadała o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, oraz o bezpiecznym zachowaniu podczas zabaw.